ESET_122023 ESET_122023 ESET_122023

TP-Link Tapo C225 / Inteligentná domáca monitorovacia kamera

0

Tento model ocenia nielen rodiny s malými deťmi či domácimi miláčikmi, ale môže poslúžiť aj ako bezpečnostná kamera. Má rozlíšenie 2K QHD čiže 2560 × 1440 pixelov. Širokouhlý objektív s vysokou svetelnosťou f/1,6 spolu s veľmi citlivým snímačom umožňuje snímanie aj vo veľmi zlých svetelných podmienkach, napríklad v hlbokom šere.

SAMSUNG 09 Advertisement

Kamera funguje aj v úplnej tme, pretože má IR podsvietenie, pričom si môžete nastaviť buď vlnovú dĺžku 850 nm, alebo 940 nm, ktorá je už mimo rozsahu viditeľného spektra. Kamera sa môže otáčať v dvoch rovinách – v horizontálnej rovine sa otáča celý valec a vo vertikálnej rovine guľa s objektívom. Tá sa môže natočiť tak, aby objektív bol schovaný vnútri, takže v privátnom režime, ktorý môžete aktivovať či deaktivovať tlačidlom, máte spoľahlivú vizuálnu kontrolu, že kamera nemôže snímať. Rozsah snímania je 360° horizontálne a 149° vertikálne. Kameru môžete položiť na vhodné miesto a v balení je aj príslušenstvo na montáž na strop.

Primárne sa predpokladá monitorovanie cez mobilnú aplikáciu prostredníctvom cloudovej služby výrobcu, takže pripojiť sa môžete odkiaľkoľvek, no kamera má aj slot na kartu microSD s maximálnou kapacitou 512 GB, kam sa ukladajú záznamy. Po zaplnení karty sa najstaršie záznamy začnú automaticky prepisovať. Prípadne môžete záznamy ukladať v cloudovej službe Tapo Care. Tapo C225 má mikrofón aj reproduktor, takže môže fungovať aj ako komunikátor. Inteligentné detekčné algoritmy umožňujú sledovať pohybujúce sa objekty, pričom kamera sa dokáže otáčať rýchlosťou až 120° za sekundu. Pomocou notifikácií v apke vás kamera upozorní na aktivity v nastavených zónach,  prekročenie hranice zóny, ako aj na pokus o manipuláciu s kamerou, prípadne môže sama vydávať zvukový a svetelný alarm. Algoritmy dokážu vyhodnotiť detský plač, psie štekanie, mačacie mňaučanie či rozbitie skla. Takisto vás upozorní, ak zosníma nejaké nezvyčajné zvuky. 

Kamera nahráva rýchlosťou 15 fps, čo je vzhľadom na účel použitia dostatočné, a môžete si vybrať rozlíšenie 1440p alebo polovičné 720p. Rozlíšenie 1080p nie je podporované.

Tapo C225 podporuje jednoduchú integráciu s Google Home, Amazon Alexa a systémami inteligentnej domácnosti využívajúcimi IFTTT, ako aj s NAS a Network Video Recording (NVR). Žiaľ, Apple HomeKit zatiaľ nie je podporovaný.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Jednoduchá inštalácia a konfigurácia, inteligentné detekčné algoritmy, obojsmerný zvuk, podpora pamäťovej karty
- Potešilo by rozlíšenie 1080p a podpora Apple HomeKit

Cena: 57,90 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať