PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Takto by mohla vyzerať budúcnosť morských kočovníkov v roku 2050

Technológie
0

V roku 2050 bude údajne viac „klimatických utečencov“, ktorí prišli o svoje domovy v dôsledku klimatických zmien, ako emigrantov, ktorí boli nútení opustiť svoje krajiny pre politické problémy. V budúcnosti sa môže stať, že ľudia budú žiť v mobilných príbytkoch, ktoré budú plávať po svetových oceánoch. Títo ľudia by sa mohli stať akýmisi morskými kočovníkmi a vytvoriť jedinečný ekosystém, v ktorom budú koexistovať s prírodným prostredím.

Keď na oceáne žijú ľudia z rôznych kultúrnych sfér, ako spolunažívajú s inými ľuďmi alebo s prostredím? Tento prototyp skúma život ľudí na mori v roku 2050 a ekosystém, ktorý vytvárajú, z hľadiska bývania. Ľudia žijúci na vode by mohli obývať plávajúce mobilné domy, ktoré sa budú voľne pohybovať po mori v závislosti od počasia, prílivu a odlivu a dennej doby.

Predplatné NEXTECH 2021

Mohli by sa presúvať pri hľadaní potravy na miesta, kde sú húfy rýb, takisto spájať svoje domy do rôznych „morských miest“ a komunikovať s ľuďmi s odlišnou kultúrou a hodnotami.  Mobilný životný štýl ľudí spôsobí, že mestské ekosystémy budú premenlivejšie. Plávajúce mobilné domy sú obydlia na použitie na mori, vybavené motorom s čistiacim filtrom, plachtou a stabilizátormi v obytnom priestore. Variabilnú strechu možno v búrke sklopiť, aby sa vyhla vetru, a postaviť ju tak, aby na cestách využívala vietor ako zdroj energie.

Dvojpodlažná stavba je rozdelená na verejný priestor nad vodou a súkromný priestor pod vodou. Dom využíva solárne panely a vyrába elektrickú energiu, ktorú používajú obyvatelia. Vyrobená elektrina sa ukladá v energetickej nádrži obsahujúcej vodu ako tepelná energia, z ktorej možno v prípade potreby získať elektrinu. V prípade domov, ktoré potrebujú viac elektrickej energie, môže byť energetická nádrž autonómne pripojená k prívodu energie.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať