SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Takto by mohla vyzerať budúcnosť morských kočovníkov v roku 2050

Technológie
5

V roku 2050 bude údajne viac „klimatických utečencov“, ktorí prišli o svoje domovy v dôsledku klimatických zmien, ako emigrantov, ktorí boli nútení opustiť svoje krajiny pre politické problémy. V budúcnosti sa môže stať, že ľudia budú žiť v mobilných príbytkoch, ktoré budú plávať po svetových oceánoch. Títo ľudia by sa mohli stať akýmisi morskými kočovníkmi a vytvoriť jedinečný ekosystém, v ktorom budú koexistovať s prírodným prostredím.

Keď na oceáne žijú ľudia z rôznych kultúrnych sfér, ako spolunažívajú s inými ľuďmi alebo s prostredím? Tento prototyp skúma život ľudí na mori v roku 2050 a ekosystém, ktorý vytvárajú, z hľadiska bývania. Ľudia žijúci na vode by mohli obývať plávajúce mobilné domy, ktoré sa budú voľne pohybovať po mori v závislosti od počasia, prílivu a odlivu a dennej doby.

Mohli by sa presúvať pri hľadaní potravy na miesta, kde sú húfy rýb, takisto spájať svoje domy do rôznych „morských miest“ a komunikovať s ľuďmi s odlišnou kultúrou a hodnotami.  Mobilný životný štýl ľudí spôsobí, že mestské ekosystémy budú premenlivejšie. Plávajúce mobilné domy sú obydlia na použitie na mori, vybavené motorom s čistiacim filtrom, plachtou a stabilizátormi v obytnom priestore. Variabilnú strechu možno v búrke sklopiť, aby sa vyhla vetru, a postaviť ju tak, aby na cestách využívala vietor ako zdroj energie.

Dvojpodlažná stavba je rozdelená na verejný priestor nad vodou a súkromný priestor pod vodou. Dom využíva solárne panely a vyrába elektrickú energiu, ktorú používajú obyvatelia. Vyrobená elektrina sa ukladá v energetickej nádrži obsahujúcej vodu ako tepelná energia, z ktorej možno v prípade potreby získať elektrinu. V prípade domov, ktoré potrebujú viac elektrickej energie, môže byť energetická nádrž autonómne pripojená k prívodu energie.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

aha reakcia na: Takto by mohla vyzerať budúcnosť morských kočovníkov v roku 2050

26.10.2021 18:10
Lacko drista
Reagovať

RE: Pán Lacko je fundovaný odborník. Vážim si ho: Aj on vyznáva, že zem je plochá. Povedal mi to včera. reakcia na: aha

31.10.2021 18:10
Pán Lacko je fundovaný odborník. Vážim si ho: Aj on vyznáva, že zem je plochá. Povedal mi to včera ďalším článkom. Obdivujem ho a každý mesiac si kupujem nextech magazín. Čítam ako divá, žeriem ho aj s celou redakciou. Len tak ďalej chalani. Zem je plochá a drží ju na rukách obor Atlas z Gréckych bájí. Tak to veru je. Btw pán Lacko nie je očkovaný, o tom by som vedela, som zdravotná sestra a mám prístup do systému.
Reagovať

RE: aha reakcia na: aha

26.10.2021 23:10
Lacko je uplne bezcharakterny clovek. Jeho dristy bez stipky racionalneho rozmyslania nemaju obdobu.
Reagovať

RE: RE: aha reakcia na: RE: aha

27.10.2021 18:10
vazil som si ho ale po tom ako sa dal zaockovat, tak len tara.
Reagovať

RE: RE: RE: nie je ockovany, dobre vravi, zem je plocha reakcia na: RE: RE: aha

1.11.2021 12:11
nie je ockovany, dobre vravi, zem je plocha

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať