SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Takýto ultra realistický 3D monitor by chcel každý

Technológie
3

Spoločnosť Brelyon, spin-off známeho MIT, predstavil na veľtrhu CES 2022 obrazovku Ultra Reality, ktorá v podstate zmenšuje 122-palcový 3D displej na 32-palcový monitor a používa niekoľko šikovných vizuálnych trikov, aby to vyzeralo, akoby ste sa pozerali na obrovskú obrazovku zo vzdialenosti približne 1,5 metra. Používateľ má pocit, akoby sedel pred obrovskou náhlavnou súpravou VR, ale namiesto toho, aby si ju nasadil, pozerá na displej z krátkej vzdialenosti.

SWAN_TITULKA_0722

Konkávna obrazovka vyplní jeho zorné pole podobne ako veľký zakrivený herný monitor, ale úplne nezakrýva vonkajší svet, ako to robí väčšina VR headsetov. Produkt by sa dal charakterizovať ako hybrid monitora a nositeľného zariadenia VR, ale v skutočnosti je to nová kategória, ktorá leží niekde medzi nimi. Najpôsobivejšou časťou displeja Ultra Reality sú však jeho realistické hĺbkové efekty, ktoré umožňujú niektoré superpokročilé techniky kompozície obrazu.

„Väčšina súčasných 3D obrazoviek simuluje hĺbku pomocou objemných stereoskopických náhlavných súprav alebo okuliarov, ktoré oklamú vaše oči, aby uverili, že vidia 3D obraz,“ hovorí zakladateľ a generálny riaditeľ Barmak Heshmat. „Brelyon vynašiel nový druh optickej technológie pre Ultra Reality, ktorá rieši problém monokulárnej hĺbky a otvára novú éru 2D a 3D displejov podobných holodecku, ktoré majú nahradiť tradičný stolový monitor.“

Hoci technológia Brelyonu je nepopierateľne pôsobivá, má ešte ďaleko k tomu, aby nahradila existujúce stolové monitory. Predovšetkým je trochu objemná v porovnaní s dnešnými tenkými monitormi. Navyše je aj neúmerne drahá. Presné informácie o cenách síce nie sú k dispozícii, ale Heshmat naznačuje, že monitor so zobrazovacou technológiou Brelyonu v súčasnosti stojí okolo 5000 dolárov.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

naco by mi bola taka pichovina za pat tisic? nech si to nechaju, ja kupujem monitor za stovku ako tento: reakcia na: Takýto ultra realistický 3D monitor by chcel každý

10.1.2022 12:01
pichovina a za pat tisic? kto by to kupil? skor sa mi paci lacny monitor za 139€ ako tento https://www.okay.sk/products/monitor-asus-vp247hae Kto normalny by za to zaplatil viac?
Reagovať

RE: naco by mi bola taka pichovina za pat tisic? nech si to nechaju, ja kupujem monitor za stovku ako tento: reakcia na: naco by mi bola taka pichovina za pat tisic? nech si to nechaju, ja kupujem monitor za stovku ako tento:

11.1.2022 17:01
k
Reagovať

RE: RE: naco by mi bola taka pichovina za pat tisic? nech si to nechaju, ja kupujem monitor za stovku ako tento: reakcia na: RE: naco by mi bola taka pichovina za pat tisic? nech si to nechaju, ja kupujem monitor za stovku ako tento:

17.1.2022 15:01
Že na čo pre ten úžasný pocit, pohľad,ako novinka je to samozrejme ešte drahé, ale o pár rokov,to bude dostupnejšie!
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať