SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Nová tradičná vakcína na COVID je bezpečná, účinná a bez patentových poplatkov

6

Nová vakcína proti COVID-19, ktorú vyvinuli výskumníci z Texaskej detskej nemocnice a Baylor College of Medicine, sa ponúka výrobcom vakcín na celom svete bez patentových nárokov. Skúšky na ľuďoch ukázali, že vakcína je bezpečná a účinná, pričom India už povolila jej použitie. Vakcína dostala názov Corbevax a je založená na tradičnej technológii na báze bielkovín, ktorá sa bezpečne používa už desaťročia.

Rovnako ako iné vakcíny proti COVID-19 aj Corbevax sa zameriava na koronavírusový spike proteín, ale namiesto použitia mRNA na nasmerovanie našich buniek na internú produkciu týchto spike proteínov dodáva telu spike proteíny vypestované v laboratóriu. Koncom roka 2020 sa americký výskumný tím vyvíjajúci vakcínu spojil s indickou farmaceutickou spoločnosťou Biological E, aby začal klinické skúšky a vytvoril výrobné kapacity.

V priebehu roka 2021 tieto klinické skúšky zahŕňali niekoľko tisíc účastníkov a zistilo sa v nich, že Corbevax je bezpečný a účinný pri vytváraní silnej imunitnej reakcie na SARS-CoV-2. Neutralizačné protilátkové reakcie na Corbevax naznačujú, že vakcína by mala mať účinnosť najmenej 80 % pri prevencii symptomatického COVID-19 z variantu delta. Špecifické údaje proti variantu omikron sa očakávajú čoskoro, ale predpokladá sa, že bude minimálne rovnako účinná ako väčšina vakcín dostupných v súčasnosti.

No azda najdôležitejšou vlastnosťou tejto novej vakcíny je skutočnosť, že bola vyvinutá ako produkt bez patentu, ktorý môžu výrobcovia vakcín na celom svete ľahko vyrobiť. Technológia už bola odovzdaná výrobcom vakcín v Indii, Indonézii, Bangladéši a Botswane. India je prvou krajinou, ktorá vydala núdzové povolenie pre Corbevax a Biological E má údajne pripravených 150 miliónov dávok, pričom výrobná kapacita je od februára nastavená na 100 miliónov dávok mesačne.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

6 komentárov

Vakcínu si pichnúť nedáme, ale nakazte deti, nech ich imunitný systém zoslabí vírus kovid19 a potom sa nakazme šeci zoslabeným reakcia na: Nová tradičná vakcína na COVID je bezpečná, účinná a bez patentových poplatkov

10.1.2022 11:01
Ruský profesor medicíny vraví, že to treba nakaziť deti, ktoré majú dobrú imunitu a potom takým slabým variantom treba nakaziť dospelých, aby vírus vymizol a ľudia sa asimilovali na vírus. Možno omikron je už taký slabý, že bol prehnaný cez detský imunitný systém. Vakcína je sajrajt, kde nepoznáme vedľajšie účinky, keď sa robí takto narýchlo. My ešte nechceme zomrieť. Zachráň sa kto môžeš...
Reagovať

RE: Ale vyskusame to najskor na tvojich detoch, dobre? Ci maju dobru imunitu! reakcia na: Vakcínu si pichnúť nedáme, ale nakazte deti, nech ich imunitný systém zoslabí vírus kovid19 a potom sa nakazme šeci zoslabeným

10.1.2022 17:01
Tvoje deti by to mali skusit prve, zoslabit virus vlastnou imunitou. Alebo deti toho Rusa nech to zoslabia imunitou prve. Mame vakcinu, tak ju pouzijeme a hotovo. Nebudeme vymyslat so zoslabovanim imunitou deti.
Reagovať

RE: RE: Ale vyskusame to najskor na tvojich detoch, dobre? Ci maju dobru imunitu! reakcia na: RE: Ale vyskusame to najskor na tvojich detoch, dobre? Ci maju dobru imunitu!

11.1.2022 09:01
Rad ti prenecham aj moju vakcinu, a vsetky nasledujuce. Mozno pri desiatej alebo dvadsiatej davke konecne pochopis, ze nejde o tvoje zdravie...
Reagovať

RE: RE: RE: Ide o prachy, to je jasné. Koľko vláda zarobila na vakcíne, keď môže dať seniorom tristo eura poukaz? reakcia na: RE: RE: Ale vyskusame to najskor na tvojich detoch, dobre? Ci maju dobru imunitu!

13.1.2022 18:01
Ide o prachy. Ak si senior vyber si poukaz tristo eura :-D Niektorí už predali aj dušu a netušia ako na nich zarobili.

RE: RE: Ale vyskusame to najskor na tvojich detoch, dobre? Ci maju dobru imunitu! reakcia na: RE: Ale vyskusame to najskor na tvojich detoch, dobre? Ci maju dobru imunitu!

10.1.2022 21:01
radsej mat trosku sopliku ako skapat alebo ochrnut z vakciny...
Reagovať

RE: RE: RE: Ale vyskusame to najskor na tvojich detoch, dobre? Ci maju dobru imunitu! reakcia na: RE: RE: Ale vyskusame to najskor na tvojich detoch, dobre? Ci maju dobru imunitu!

11.1.2022 15:01
to je vedecky dokazane na fejsbooku

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať