SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Technickí pracovníci sa začínajú obávať o svoj kariérny postup

0

Práca z domu bola pri udržiavaní prevádzkyschopnosti podnikov počas koronakrízy taká efektívna, že mnohé firmy si ju chcú zachovať aj po prekonaní pandémie. Zatiaľ čo niektorí technickí pracovníci vítajú flexibilitu a odstránenie potreby dochádzania, iní sa začínajú obávať, ako budú rozvíjať svoju kariéru, ak stále pracujú z domu. Štúdia náborovej spoločnosti Hays zistila, že takmer dve tretiny (63 %) technologických odborníkov vyslovili očakávanie, že budú aj naďalej pracovať na diaľku. Rovnaká časť uviedla, že očakáva, že v budúcnosti bude mať viac príležitostí na flexibilnú prácu. Na porovnanie, vo všetkých odvetviach to bola menej ako polovica odborníkov.

Objavujú sa však určité obavy z dosahu práce na diaľku na kariérny rozvoj. Takmer dve tretiny (61 %) technologických odborníkov neveria, že flexibilná práca obmedzuje kariérny rozvoj, no toto presvedčenie sa veľmi líši v závislosti od toho, aké vysoké zaradenie majú v tomto priemysle. Odborníci na úrovni riaditeľa si najmenej myslia, že flexibilná práca obmedzuje ich kariérny rozvoj (70 %). Naopak, o niečo viac ako polovica absolventov v odbore sa obáva vplyvu na svoju kariéru. Pracovníci obávajúci sa o svoj kariérny postup pri práci z domu tvrdia, že problémom bude ich nedostatočná šanca tráviť čas s manažérmi a kolegami pri osvojovaní nových zručností, ktoré by im mohli poskytnúť nové príležitosti.

No či už sa to technickým pracovníkom snažiacim sa o kariérny postup páči, alebo nie, vyzerá to tak, že aj naďalej budeme pracovať flexibilne a z domu. Takmer tri štvrtiny riaditeľov spoločností hovoria, že aj po koronakríze plánujú zachovať vo zvýšenom rozsahu prácu z domu. Viac ako polovica opýtaných uviedla, že má v úmysle dlhodobo znížiť využívanie fyzických pracovísk; každý piaty sa vyjadril, že ich využitie kancelárskych priestorov bude podstatne nižšie. Takmer polovica (44 %) tvrdí, že práca na diaľku sa ukázala efektívnejšia ako ich predchádzajúci pracovný režim. Problémom však zrejme bude nadväzovanie kontaktov s kolegami a učenie sa od nich, keď ich v skutočnom svete budeme stretávať len zriedka.

Zdroj:  zdnet.com

 

zdnet.com

Všetky autorove články

Pridať komentár