SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Technics EAH-AZ60 / Božské ticho a bigbít

0

Značka Technics iba nedávno predstavila dvojicu TWS (úplne bezdrôtových) slúchadiel EAH-AZ60 a EAH-AZ40. Nám sa dostal na test vrcholový model AZ60.

Slúchadlá majú hmotnosť sedem gramov a v ponuke výrobcu v podstate nahradzujú starší model EAH-AZ70W. Nové tvarovanie zabezpečuje spoločne až so 7 súpravami silikónových štupľov v rôznych veľkostiach dokonalé prispôsobenie tvaru ucha a bezpečné nosenie bez rizika straty. Hmota slúchadiel je viac posunutá smerom do ucha, čo ďalej prispieva k lepšiemu noseniu, a tak so slúchadlami vydržíte pokojne niekoľko hodín. Vďaka certifikácii IPX4 ich navyše môžete používať aj pri športovaní. Konštrukcia slúchadiel je kombinácia hliníka a plastu. Ovládanie je dotykové, prostredníctvom dotykových povrchov. Slúchadlá spolupracujú s aplikáciou Technics Audio Connect pre iOS a Android, ktorú treba nainštalovať ako prvú. Tá potom zabezpečí veľmi rýchle a jednoduché spárovanie a pomocou nej je možné individuálne nastavenie príkazov dotykových snímačov. K dispozícii je aj nastavenie ekvalizérov, režimu potlačenia hluku a príposluchu. Okrem toho môžete pomocou aplikácie spúšťať aktualizácie, nájsť zapatrošené slúchadlá pomocou signálového tónu a nastaviť jazyk. Ak si chcete vychutnávať zvuk s vysokým rozlíšením, odporúčam zapnúť režim prenosu LDAC, ktorý je predvolene vypnutý.

Slúchadlá sú veľmi zaujímavé aj z technologickej stránky. Akustická komora je vybavená harmonizérom a dynamickým meničom s biocelulózovou membránou s priemerom 8 mm. Akustická komora vytvára silné basy a zlepšuje zvuk v stredných frekvenciách. Nový harmonizér generuje hladké výšky. Na zabezpečenie kvalitného hovoru sú slúchadlá vybavené technológiu Justmyvoice, ktorá používa až 4 mikrofóny v každom slúchadle, aby sa zabezpečila dobrá zrozumiteľnosť reči. Dva vstavané mikrofóny MEMS (Micro Electro Mechanical System) aktívne snímajú hlas používateľa pomocou technológie beamformingu, zameranej na ústa, a redukujú okolitý hluk. Otvory k mikrofónom sú umiestnené pomerne hlboko, čím je eliminované rušenie vetrom. Slúchadlá vďaka tomu poskytujú jasný a zrozumiteľný zvuk pre druhú stranu, aj keď telefonujete v hlučnom alebo veternom prostredí. Technológia duálneho hybridného potlačenia hluku zachytáva vonkajší hluk aj hluk vnútri slúchadiel a vďaka digitálnemu aj analógovému spracovaniu poskytuje výborné potlačenie hluku, takže si svoju hudbu môžete vychutnávať aj v dopravných prostriedkoch alebo na ulici. Potlačenie hluku je natoľko účinné, že by v niektorých prípadoch mohlo byť skôr na škodu. Slúchadlá preto ponúkajú aj režimy prirodzeného prostredia a zvýšenej pozornosti. Režim prirodzeného prostredia zachytáva všetok okolitý hluk, takže používateľ môže počúvať hudbu alebo telefonovať a zároveň venovať pozornosť svojmu okoliu. Je užitočný najmä vtedy, ak sa pohybujete po ulici, kde potrebujete počuť, čo sa deje okolo, aby vás nezrazilo auto alebo iný dopravný prostriedok. Režim zvýšenej pozornosti zasa zachytáva zvuky vo frekvenčnom rozsahu ľudského hlasu, takže poslucháč môže počuť ľudské hlasy v okolí, napríklad hlásenia na letisku alebo hlas spolucestujúceho, ostatné hluky sú však potlačené.

Výdrž batérií je až 7,5 hodiny s vypnutým potlačením hluku a LDAC alebo 4,5 hodiny so zapnutými technológiami. Nabíjacie puzdro rozšíri výdrž až na 25 hodín. Nabíjanie trvá asi 3,5 hodiny.

Technológia potlačenia hluku je pri AZ60 skutočne impozantná a platí to aj o kvalite hovoru. Slúchadlá poskytujú plný a vyvážený zvuk s dostatkom basov, ktoré reprodukujú s ľahkosťou a bez akýchkoľvek náznakov skreslenia. Stredy nie sú rušivé a výborne vyznejú aj vokály. Výšky sú zreteľné a čisté. Hlasitosť je dostatočná a výborné sú aj možnosti nastavenia. Nabíjacie puzdro má malé rozmery, a tak ho môžete ľahko prenášať vo vrecku. Oceňujem kvalitnú a prehľadnú aplikáciu aj dobrú výdrž.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Potlačenie hluku, výborný zvuk, malé rozmery, výbava, pohodlné nosenie
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Model: Technics EAH-AZ60, bluetooth verzia: 5.2, A2DP, AVRCP, HSP, HFP, kodeky: SBC, AAC, LDAC, menič: 8 mm, čas prehrávania 25 h, hmotnosť: 7 + 7 + 45 g

HODNOTENIE: 10/10


                                         

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať