Telekom ponúkne novú exkluzívnu televíznu stanicu zameranú na slovenský folklór

Tlačové správy
0

Telekom už o niekoľko dní uvedie už svoj ôsmy exkluzívny televízny kanál. Nový projekt nadväzuje na úspechy piatich staníc DIGI Sport ponúkajúcich to najlepšie zo svetového športu, kanálu Ťuki TV s tými najkvalitnejšími rozprávkami v slovenčine a Magio infokanálu, ktorý ponúka napríklad záznamy koncertov či obsah slow TV.  

To najlepšie zo slovenského folklóru
Nový kanál Folklorika divákom ponúkne to najlepšie zo slovenského folklóru. Základom bude prúd hudby a tanca, ktorý sa bude striedať s blokmi pravidelných relácií.

Relácie Folkloriky divákom ponúknu nielen zábavu, ale aj možnosť sa niečo naučiť, pripomenúť si históriu, pozrieť si krásy Slovenska, či načerpať múdrosť predkov. Časť obsahu bude pripravená špeciálne pre deti.

Diváci isto ocenia aj fakt, že jednotlivé relácie nebudú prerušované reklamami.

Čo bude vysielať Folklorika
Vysielanie bude pozostávať z až 16-tich tematických relácií. Okrem blokov hudby a tanca na divákov čaká napríklad:

  • hľadanie a zachraňovanie spomienok v programe Moje korene,
  • objavovanie sveta zahraničných Slovákov v programe Vojvodina,
  • krása skrytá v krojoch v programe Odetí do krásy,
  • relácia Ľudové múdrosti so známou etymologičkou Katarínou Nádaskou,
  • Ľudová kuchyňa o tradičných slovenských jedlách,
  • Svetové Slovensko o tých najkrajších zákutiach a pamiatkach Slovenska, a ďalšie iné relácie.

Aj dnešné deti žijú folklórom. V programe Do skoku s deťmi venovanom práve najmenším preto zaznejú detské hry, pásma, piesne, tance, riekanky a iné zábavky. 

 „Geniálny úspech formátu Zem spieva, ktorý v programe verejnoprávnej televízie prekvapujúco doslova zvalcoval celú konkurenciu, nám pripomenul, že folklór a tie najkrajšie slovenské tradície sú nielen našim národným pokladom, ale aj nesmierne divácky vyhľadávaným žánrom. Pravda, ak sa podajú modernou formou hodnou 21. storočia. Úspech tohto žánru už teraz výrazne prekročil územie Slovenska. Sme veľmi radi, že v spolupráci s partnermi môžeme priniesť zákazníkom Magia ďalší jedinečný a tentoraz veľmi lokálny obsah, ktorý inde nenájdu, v tom najkrajšom televíznom spracovaní. Veríme, že tento pomerne netradičný formát bude mať úspech u veľkej časti divákov,“ skonštatoval manažér vývoja televíznych služieb Telekomu Andrej Miklánek.

„Teším sa, že cesta, na ktorú som sa ja osobne dostal vďaka programu „Zem spieva“, pokračuje týmto spôsobom. Pôvodne tento projekt vznikol ako projekt pre Vojvodinských Slovákov a ja som šťastný, že vďaka Magiu a Telekomu oň nebudú ukrátení ani slovenskí diváci. Bola by to škoda, slovenský folklór je úžasný a na kanáli Folklorika nič iné ako folklór neuvidíte. Takže je logicky úžasný tiež. uviedol producent a režisér Peter Ňuňéz z produkčnej spoločnosti NUNEZ NFE.

Stanica odštartuje vysielanie už v piatok 1. júna, dostupná bude v základných balíčkoch pre všetkých zákazníkov Magia automaticky a bezplatne.

Slovak Telekom, a. s.

Všetky autorove články
Telekom T-Mobile TV Magio Slovensko domacnost

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať