ESET_122023 ESET_122023 ESET_122023

Telekom rozšíri Magenta SmartHome o šesť nových zariadení

Tlačové správy
0

Telekom pokračuje v rozvoji portfólia inteligentnej domácnosti Magenta SmartHome a do ponuky hardvéru v pondelok 21. augusta 2017 zaradí až šesť nových zariadení, ktoré si môžu vziať všetci existujúci aj noví zákazníci. Počet dostupných zariadení v ponuke Telekomu tak stúpne na 17.

Pol roka predaja: niekoľko zaujímavých čísiel
Viac ako pol roka predaja ukázalo viacero zaujímavých faktov. Každý zákazník Magenta SmartHome si v priemere vyberie takmer 7 zariadení. Najvyšší počet zariadení si vzal zákazník z Martina, ktorý si svoju inteligentnú domácnosť vyskladal z 24 kusov hardvéru.

„To, že si zákazníci bežne vyberajú viac zariadení a aj prémiovejšie kusy ako napríklad kamery, považujeme za potvrdenie nášho rozhodnutia, že ponúkať inteligentnú domácnosť ako službu má zmysel. Zákazníci tak môžu získať všetko potrebné pre zvýšenie ich komfortu či pocitu bezpečia bez vysokých vstupných investícií,“ skonštatoval riaditeľ B2C marketingu a produktového manažmentu Juraj Bóna.

Predaj pritom neťahajú len veľké mestá. Najvyšší počet aktivácií Telekom zaznamenal v Rimavskej Sobote a Rožňave.

Aké zariadenia pribudnú do ponuky?
Exteriérová kamera
na sledovanie domova aj v exteriéri. Krytie IP65 ochráni pred dažďom, snehom, prachom. Kamera disponuje 720p snímačom, detektorom pohybu a nočným videním na vzdialenosť 5 metrov, vďaka čomu zachytí všetky potrebné detaily. Kameru je možné pripojiť cez ethernet alebo WiFi.

Radiátorová hlavica ako náhrada za štandardnú hlavicu na bežnom radiátore ponúkne prehľad a kontrolu nad teplotou v jednotlivých miestnostiach aj na diaľku. Teplotu v každej miestnosti môže používateľ jednoducho regulovať manuálne alebo automaticky cez aplikáciu Magenta SmartHome. Nastavenie scenárov vykurovania umožní úsporu energií napríklad vďaka zníženiu teploty v miestnostiach počas noci alebo neprítomnosti, či automatickej úpravy teploty pri otvorenom okne.

Ovládač radiátorových hlavíc pre jednoduchý prehľad o teplote a vlhkosti v miestnosti a rýchle ovládanie radiátorových hlavíc.

Vodný senzor stačí umiestniť na miesto, kde je riziko úniku vody – pod umývadlo, práčku, kotol a podobne. Vodný senzor včas upozorní a zabráni tak vytopeniu alebo nežiaducemu úniku vody. Využitie nájde aj pri sledovaní hladiny vody, napríklad v nádržiach na dažďovú vodu či septikoch.

Bezdrôtový sieťový reproduktor Sonos Play:1 pre prehrávanie hudby vo vysokej kvalite s množstvom pokročilých funkcií, ktorý vďaka prepojeniu s ďalšími zariadeniami Magenta SmartHome ponúka široké možnosti využitia v domácnosti (štekanie psa pri zaznamenaní pohybu pri dverách, prehrávanie bežných zvukov domácnosti v čase neprítomnosti a podobne). Možné prepojiť aj so službou Deezer a ďalšími streamingovými platformami.

Inteligentný vypínač pre ovládanie SmartHome zariadení alebo rýchle zapnutie celých scenárov jediným kliknutím.

Množstvo zariadení v ponuke
V portfóliu Telekomu zákazníci okrem toho nájdu aj všetok hardvér ponúkaný doposiaľ: SmartHome centrálu, pohybový senzor, dverový/okenný senzor, dymový senzor, inteligentnú zásuvku, interiérovú kameru, Hue centrálu, žiarovku, farebný LED pás, prenosnú lampu a bezdrôtový ovládač osvetlenia.

V štandardnej predajnej sieti (mimo Telekomu) je navyše možné zakúpiť aj ďalších 11 druhov osvetlenia Philips Hueštyri ďalšie modely reproduktorov Sonos, ktoré je tiež možné začleniť do SmartHome od Telekomu. Spolu je tak možné do Magenta SmartHome pripojiť až 32 druhov zariadení.

Koľko to bude stáť?
Zariadenia bude možné tak ako doposiaľ vziať na mesačné platby alebo za jednorazový poplatok.

Exteriérová kamera: 5,99 mesačne / 149,99 jednorazovo
Radiátorová hlavica: 2,99 mesačne / 49,99 jednorazovo
Ovládač radiátorových hlavíc: 2,99 mesačne / 49,99 jednorazovo
Vodný senzor: 1,99 mesačne / 44,99 jednorazovo
Sonos Play:1: 8,99 mesačne / 229,99 jednorazovo
Inteligentný vypínač: 1,99 mesačne / 39,99 jednorazovo
(*vrátane DPH)

Zmeny nielen v hardvéri: nové vylepšenia aj v aplikácii
Zmien sa dočká aj mobilná aplikácia Magenta SmartHome, ktorá slúži na komunikáciu používateľov s domácnosťou, jej ovládanie a správu. Do aplikácie pribudnú všetky nové zariadenia a kombinácie scenárov, zjednoduší sa registrácia. Upgradu sa dočká aj používateľské rozhranie, ktoré je zjednodušené, ponúkne intuitívnejšie ovládanie a nové ikony.

Telekom

Všetky autorove články
Telekom SmartHome

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať