SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Terra Cloud a Schneider Electric spájajú sily s cieľom urýchliť udržateľnosť dátových centier

Tlačové správy
0
  • Popredný nemecký prevádzkovateľ kolokačných dátových centier spolupracuje so spoločnosťou Schneider Electric na urýchlení plnenia záväzkov nulových emisií pomocou novej integrovanej stratégie
  • Na podporu svojich ambícií spoločnosť využila riešenia EcoStruxure pre dátové centrá od spoločnosti Schneider Electric vrátane rackov, PDU, MV a NN, lítium-iónových UPS Galaxy VL, chladenia voľným vzduchom, DCIM a BMS.
  • Budúca stratégia počíta s využívaním 100 % obnoviteľných energií z veterných a solárnych zdrojov a vybudovanie inovatívneho chladiaceho zariadenia na kvapalinu.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Spoločnosť Schneider Electric™, líder v oblasti digitálnej transformácie energetického manažmentu a automatizácie, dnes oznámila, že rozširuje svoje strategické partnerstvo so spoločnosťou Terra Cloud, jedným z kľúčových regionálnych prevádzkovateľov kolokačných dátových centier v Nemecku, s cieľom urýchliť svoje záväzky v oblasti udržateľnosti.

Spoločnosť Terra Cloud doteraz využívala riešenie na kľúč z portfólia EcoStruxureÔ pre dátové centrá od spoločnosti Schneider Electric, ktoré jej umožňuje zvýšiť energetickú účinnosť. V rámci svojej stratégie nulových emisií plánuje prejsť na 100 % obnoviteľnú energiu, ktorú zabezpečí veterná energia a fotovoltaika (PV). V novom overovacom koncepte tiež otestuje výhody technológie ponorného kvapalinového chladenia na úrovni šasi.

Miestny líder

Spoločnosť Terra Cloud, ktorá je súčasťou spoločnosti Wortmann AG, prevádzkuje vysoko odolné dátové centrum s výkonom 5 MW v Hüllhorste na severozápade Nemecka. Zariadenia poskytujú širokú škálu kritických služieb pre cloud pre malé a stredné podniky vrátane kolokačných a hostingových služieb, infraštruktúry ako služby (IaaS) a softvéru ako služby (SaaS), úložísk, recovery služieb a zálohovania.

Vďaka strategickému partnerstvu so spoločnosťou Schneider Electric vzniklo jedno z energeticky najefektívnejších kolokačných dátových centier v regióne. Za posledných desať rokov zaznamenala firma zvýšený dopyt zo strany partnerov a zákazníkov v segmente cloudových a hostingových služieb. Teraz, keď náklady na energiu prudko stúpajú, vidí spoločnosť kľúčovú príležitosť na zvýšenie prevádzkovej a energetickej efektívnosti vo svojom dátovom centre, ktoré tradične prináša zákazníkom 20-30 % úsporu nákladov pri prechode do prostredia hostingu.

Zvyšovanie efektívnosti a udržateľnosti

S cieľom zabezpečiť najvyššiu úroveň odolnosti a účinnosti spoločnosť Terra Cloud ako prvý poskytovateľ kolokácií v Európe nasadila neprerušiteľný zdroj napájania (UPS) Galaxy VL od spoločnosti Schneider Electric s lítium-iónovými batériami, ktorý využíva patentovaný režim eConversion na dosiahnutie 99 % účinnosti bez zníženia dostupnosti. Spoločnosť tiež renovuje a recykluje technológie vo svojich dátových centrách, aby zabezpečila, že servery a komponenty infraštruktúry sa môžu používať v aplikáciách s druhým životom.

Dnes využíva architektúru EcoStruxureÔ for Data Centers spoločnosti Schneider Electric, ktorá umožňuje vyššiu efektivitu. Tá zahŕňa racky APCÔ NetShelter SX a PDU, nízkonapäťové a strednonapäťové rozvádzače, chladenie InRow a chladiace jednotky UniflarÔ spolu so systémami EcoStruxure IT Data Center Expert a Data Center Operations DCIM s integrovaným systémom správy budov (BMS), ktoré umožňujú získať prehľad a monitorovanie v reálnom čase.

V rámci svojej novej stratégie udržateľnosti plánuje využiť silu veternej a solárnej energie na pevnine a prejsť z kombinácie 80 % obnoviteľných a 20 % konečných zdrojov na 100 % obnoviteľnú energiu. Okrem toho v spolupráci so spoločnosťou Schneider Electric vytvorí overený koncept na testovanie energetickej účinnosti a výhod udržateľnosti technológie ponorného kvapalinového chladenia na úrovni šasi.

„Naše základné hodnoty v spoločnosti Terra Cloud boli vždy založené na odolnosti, efektívnosti a špičkových službách v odvetví a je našou povinnosťou naďalej zvyšovať latku v oblasti energie a udržateľnosti,“ hovorí Martin Klein, generálny riaditeľ spoločnosti Terra Cloud. „V spolupráci so spoločnosťou Schneider Electric budeme pilotne využívať kvapalinové chladenie s cieľom dosiahnuť vyššiu efektívnosť a spolupracovať s naším miestnym ekosystémom, aby sme zabezpečili, že naše poskytovanie energie bude čo najspoľahlivejšie, obnoviteľné a udržateľné.“

„Odolnosť, účinnosť a udržateľnosť sa stali ústrednými bodmi nášho priemyslu a je nevyhnutné, aby sme preskúmali všetky možnosti na dosiahnutie čistej nuly,“ hovorí Vincent Barro, viceprezident divízie Secure Power spoločnosti Schneider Electric pre región DACH. „Od začiatku sme spolupracovali so spoločnosťou Terra Cloud na podpore technického návrhu a požiadaviek na efektívnosť ich areálu a sme radi, že môžeme ďalej rozvíjať naše partnerstvo, pretože robia tento dôležitý ďalší krok na svojej ceste k udržateľnosti.“

O Schneider Electric

Schneider Electric je líder digitálnej transformácie v manažmente energií a v automatizácii domácností, budov, dátových centier, infraštruktúry a priemyslu. Pôsobí vo viac ako 100 krajinách sveta. Spoločnosť je globálnym lídrom vo vysoko a nízkonapäťových riešeniach, ako aj v oblasti bezpečnosti a automatizácie. Vytvárame integrované riešenia kombinujúce energie, automatizáciu a softvér.

Náš globálny ekosystém spája širokú skupinu partnerov, integrátorov a developerov s cieľom dosiahnuť kontrolu a riadenie efektivity v reálnom čase. Veríme, že tí správni ľudia a partneri pomáhajú našej spoločnosti napĺňať záväzok k inováciám, diverzite a udržateľnosti a zároveň napĺňajú víziu „Life Is On“ v každej situácii.
www.se.com/sk

Spoločnosť Schneider Electric™

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať