NICEBOY_062022 NICEBOY_062022 NICEBOY_062022

Tesla predstavila svoj Model X: 7 miest, 762 koní, stovka za 3,2 sekundy

Technológie
0

Vizionár Elon Musk predstavil pred pár dňami najnovší model od Tesla Motors. Model X, dlho očakávané SUV, je momentálne označované viacerými prívlastkami, ako najbezpečnejší, najrýchlejší či najschopnejší v danej kategórii. Aká je však skutočnosť?

Výkon Modelu X je 259 koní na predný aj zadný elektromotor, zrýchlenie z nuly na stovku dá za 4,8 sekundy. Vo verzii Performance má zadný elektromotor až 503 koní, dojazd auta je zhruba 250 míľ (asi 400 km), zrýchlenie z nuly na sto zvládne za 3,8 sekundy, kým s módom Ludicrous mu to trvá len 3,21 sekundy. Pre obe verzie Modelu X je maximálna rýchlosť ohraničená na 250 km/h.

modelx_tesla2.jpg


Nový model od Tesly má navyše zaujímavo riešené zadné dvere. Systém je podobný tomu v Mercedese SLS AMG, ale v tomto prípade ho nazvali Falcon Wing. Obrovské čelné sklo svojím výhľadom poteší predovšetkým spolujazdca. Model X ponúka kombináciu sedadiel buď pre šesť, alebo sedem osôb. Alergici ocenia špeciálny filter HEPA v klimatizácii, ktorý cestujúcich ochráni od všetkých negatívnych vplyvov zvonku. V čase škandálu s emisiami, ktorému v súčasnosti čelí Volkswagen, ekologickejší automobil každý rád uvíta.

modelx_tesla_vyhlad.jpg

modelx2.jpg

Štartovacia cena Modelu X je 93-tisíc USD. Suma by sa mala vyšplhať maximálne na 144-tisíc USD. Podľa Elona Muska si najnovší model predobjednalo až 25-tisíc záujemcov, ku ktorým by sa mal dostať v polovici budúceho roka.modelx_tesla3.jpg


Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať