CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Tlačové správy
0

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Vďaka týmto rozšíreným možnostiam médií je pre tlačové firmy – vrátane bežných komerčných a online tlačiarní, kníhtlačiarov a špecialistov na fotografické produkty – ešte jednoduchšie prejsť z ofsetových a starších technológií na produkčnú atramentovú tlač s vysokou pridanou hodnotou. S technológiou ProStream teraz môžu používatelia využívať všetky výhody atramentovej produkcie pre väčšinu aplikácií, od direct mailu a kníh až po pohľadnice, plagáty a kalendáre.

Nový rad tlačových strojov ProStream je k dispozícii v dvoch prevedeniach – ProStream 3080 s rýchlosťou 80 m/min a ProStream 3133 s rýchlosťou 133 m/min – a poskytuje vysokú kvalitu tlače ProStream na rolke so šírkou až 558 mm a dĺžkou strany až 1524 mm. Nový rad ProStream dokáže vytlačiť až 11 300 4/4 listov formátu B2 za hodinu alebo 1790 výtlačkov 4/4 formátu A4 za minútu, čo zodpovedá 58 miliónom strán formátu A4 za mesiac, a to na širokú škálu substrátov a gramáží, vrátane štandardných ofsetových natieraných, nenatieraných papierov a papierov optimalizovaných pre atramentovú tlač až do gramáže 300 g/m2 bez toho, aby bolo nutné výrazne spomaliť tlač pre ťažšie gramáže médií.

Aby bolo možné zaistiť ofsetovú kvalitu pri vyšších rýchlostiach na širšej škále substrátov, je rad ProStream 3000 vybavený zdokonaleným systémom sušenia. Systém nadväzuje na úspech radu ProStream 1000, ktorý využíva vzduchové vedenie papiera po celej dráhe, aby chránil kvalitu povrchu tlačeného výstupu vo všetkých fázach. Nová asymetrická konštrukcia radu ProStream 3000 suší všetky tlačové úlohy rovnomerne a kontrolovane bez kontaktu s papierom, čo zaisťuje výnimočnú kvalitu aj v prípade médií citlivých na poškriabanie.

O stabilne vysokú kvalitu s presnými a živými farbami sa starajú piezoelektrické tlačové hlavy s rozlíšením 1200 dpi v kombinácii s osvedčenými polymérovými pigmentovými atramentmi na vodnej báze a technológiou Smart ColorGrip, čo je nová verzia riešenia spoločnosti Canon na úpravu papiera. Vďaka technológii Smart ColorGrip, ktorá je teraz k dispozícii aj ako voliteľná výbava pre rad ProStream 1000, je možné množstvo aplikovaného roztoku ColorGrip prispôsobiť konkrétnym oblastiam stránky a použiť správne množstvo podľa toho, či je miesto pokryté atramentom silne alebo slabo. Automatickú kontrolu kvality tlače zabezpečuje taktiež vysoko výkonný kamerový systém Canon Inline Quality Control. Vďaka tomu sa skracuje čas potrebný na kontrolu kvality obsluhou a zvyšuje sa celková produktivita systému.

Vďaka vyššej účinnosti sušiaceho systému spotrebuje nový ProStream pri väčšine aplikácií menej energie ako rad 1000. Môže tak byť pripojený k napájaniu s nižším príkonom. To robí z radu ProStream 3000 praktickú voľbu, ktorá lepšie vyhovuje elektrickej infraštruktúre menších tlačiarenských podnikov. V konštrukcii nového produktu boli okrem toho premiestnené sušiace a chladiace jednotky a napájací zdroj, čo zlepšuje prístupnosť a ovládateľnosť pre obsluhu.

Jennifer Kolloczek, výkonná riaditeľka divízie plánovania, marketingu a inovácií pre Európu pre produkčnú tlač v spoločnosti Canon Europe, k tomu uviedla: „Zákazníci po celom svete si obľúbili výnimočnú produktivitu tlačového zariadenia ProStream pre všetky úlohy, od kníh s vysokou maržou až po prémiové direct mailingové úlohy, pričom oceňujú minimálny odpad a veľmi vysokú dobu prevádzkyschopnosti. Uvedením nového radu ProStream 3000 ďalej rozširujeme túto úspešnú platformu a poskytujeme tlačiarňam rýchlosť, efektivitu a všestrannosť médií, ktoré potrebujú pre svoj rast. Zvýšená produktivita v rade aplikácií znamená, že používatelia teraz môžu bez obáv previesť ešte viac ofsetových a iných tlačových prác na digitálnu tlač na vyžiadanie, čím sa skráti doba spracovania aj doba prípravy a redukuje sa odpad, zvýši sa ziskovosť súčasných skracujúcich sa nákladov a splnia sa požiadavky majiteľov značiek na skrátenie doby uvedenia na trh.“

Prvá tlačiareň ProStream 3000 bude inštalovaná v spoločnosti Pixartprinting Group v Taliansku a pripojí sa k existujúcemu radu troch tlačiarní ProStream 1800, ktoré slúžili na preklenutie „medzery pre maximalizáciu marže“ medzi existujúcimi ofsetovými a digitálnymi tonerovými technológiami formátu B2 bez toho, aby došlo k zníženiu kvality. Výrobný riaditeľ spoločnosti Pixartprinting Group, Alessio Piazzetta, poznamenáva: „Naše produkty tlačíme iba na najmodernejších strojoch. Od prvej inštalácie v roku 2018 nám systémy ProStream umožnili ďalej optimalizovať výrobu výberom nákladovo najefektívnejšieho systému na základe premenných danej zákazky. Hlavným prínosom bola vyššia produktivita, efektivita a skutočnosť, že technológia je používateľsky veľmi prívetivá.“

Na základe významného hospodárskeho prínosu technológie ProStream sa spoločnosť Pixartprinting rozhodla ďalej posilniť svoju atramentovú tlačovú kapacitu investíciou do novej generácie tlačového stroja s cieľom splniť požiadavky spoločnosti na OEE (celkovú efektivitu zariadenia) a previesť viac práce na atramentovú tlač.

Celosvetovú premiéru si rad ProStream 3000 zažije na veľtrhu Hunkeler Innovation days (27. februára – 2. marca 2023 vo švajčiarskom Lucerne), kde sa predstaví naživo a predvedie pracovné postupy pri produkcii širokej škály komerčných tlačových aplikácií. Nový rad tlačových strojov je v súčasnosti už v predaji, a to buď priamo v spoločnosti Canon alebo u jej akreditovaných obchodných partnerov.

Ak sa chcete dozvedieť o rade Canon ProStream 3000 viac, navštívte stránku: https://canon.sm/prostream-pr

Celú prípadovú štúdiu o skúsenostiach spoločnosti Pixartprinting s technológiou ProStream nájdete tu:

https://www.canon-europe.com/business/insights/case-studies/pixarprinting-maintains-competitive-edge/

Canon

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať