SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

Umelá inteligencia dokáže vytvárať oblečenie na mieru s presnosťou až 95,7%

Výskum a vývoj
0

Výskumníci neustále nachádzajú nové spôsoby, ako môže umelá inteligencia uľahčiť náš život a zvýšiť produktivitu. Najnovší experiment ukazuje, že AI dokáže vytvoriť oblečenie len na základe jediného obrázka daného odevu. Ide o zaujímavý experiment, ktorý podľa výskumníkov preukázal 95,7-percentnú úspešnosť pri opätovnom vytvorení zobrazeného oblečenia. Experiment sa vykonal s dvojstupňovým systémom umelej inteligencie známym ako Sewformer. Výskumníci ho vycvičili na 1 milióne obrázkov oblečenia.

Zdá sa, že výcvik sa vyplatil, pretože systém sa dokáže pozrieť na obrázok a potom v podstate dekonštruovať oblečenie, aby zistil, kde sa jednotlivé časti spájajú a ktoré vzory musí použiť na jeho obnovenie. Jedným z najvýznamnejších využití tohto druhu systému bude podľa výskumníkov virtuálna realita alebo metaverzum. To umožní vývojárom použiť technológiu na vytvorenie digitálnych verzií oblečenia a následne ich umiestniť do digitálneho sveta.

Používatelia tak budú môcť v metaverze vytvoriť reálne oblečenie, čo umožní vývojárom a tvorcom oblečenia spoplatniť svoje predmety v digitálnom svete. Samozrejme, existujú aj ďalšie možnosti pre oblečenie vytvorené umelou inteligenciou, ako napríklad odfotiť niekoho, kto má niečo na sebe, a potom to znovu vytvoriť a vychádzať z toho pri tvorbe nových návrhov. Štúdia o experimente je v súčasnosti k dispozícii na predtlačovom serveri arXiv.

Zdroj: bgr.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať