PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Umelá inteligencia predpovedá, ako klimatické zmeny ovplyvnia cenu nehnuteľností vo vašom meste

Výskum a vývoj
0

Ak si kúpite dom v roku 2022, akú bude mať hodnotu o päť alebo desať rokov, keď budú klimatické zmeny postupovať? Nová technologická platforma Climate Alpha pomáha odpovedať na túto otázku a predpovedať, kde by mohlo mať zmysel investovať. Hoci už existujú iné nástroje na sledovanie klimatických rizík podľa miesta, startup videl potrebu pozrieť sa na komplexnejší obraz. Ako sa mestá prispôsobujú a investujú do infraštruktúry na ochranu pred klimatickými vplyvmi? Kde sa objavujú pracovné miesta? Kam ľudia smerujú teraz napriek extrémnym horúčavám, lesným požiarom či stúpaniu hladiny morí?

SWAN_TITULKA_0722

Nedá sa jednoducho povedať, že tam, kde bude hladina mora stúpať, cena nehnuteľností bude klesať. Platforma preto využíva strojové učenie a proprietárne algoritmy na sledovanie stoviek premenných. Zahŕňa produkty ako Climate Price, čo je odhad hodnoty nehnuteľnosti v budúcnosti, Resilience Index, teda informačný panel, ktorý porovnáva miesta podľa ich zraniteľnosti a prispôsobenia, a Alpha Finder, ktorý používateľom umožňuje zadať kritériá a získať analýzu, kde by mali nehnuteľnosť kúpiť.

Platforma sa zatiaľ spúšťa len s údajmi o USA, ale bude sa rozširovať globálne. Veľkí investori do nehnuteľností ju môžu využiť na plánovanie investícií. Prvým zákazníkom je Lennar, jedna z najväčších spoločností na stavbu domov v USA. Čoskoro sa však spustí aj nástroj pre individuálnych kupujúcich. Bude stačiť zadať ulicu a cenu, za ktorú kúpili nehnuteľnosť. Potom môžu získať predpoveď spravodlivej trhovej hodnoty svojho domu na ktorýkoľvek rok. Vlády zasa môžu použiť nástroje na pomoc pri plánovaní, kam investovať do klimatickej migrácie a kde povzbudiť ľudí, aby sa presťahovali.

Zdroj: fastcompany.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať