PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Umelá inteligencia predpovedá, ako klimatické zmeny ovplyvnia cenu nehnuteľností vo vašom meste

Výskum a vývoj
0

Ak si kúpite dom v roku 2022, akú bude mať hodnotu o päť alebo desať rokov, keď budú klimatické zmeny postupovať? Nová technologická platforma Climate Alpha pomáha odpovedať na túto otázku a predpovedať, kde by mohlo mať zmysel investovať. Hoci už existujú iné nástroje na sledovanie klimatických rizík podľa miesta, startup videl potrebu pozrieť sa na komplexnejší obraz. Ako sa mestá prispôsobujú a investujú do infraštruktúry na ochranu pred klimatickými vplyvmi? Kde sa objavujú pracovné miesta? Kam ľudia smerujú teraz napriek extrémnym horúčavám, lesným požiarom či stúpaniu hladiny morí?

Predplatné NEXTECH 2021

Nedá sa jednoducho povedať, že tam, kde bude hladina mora stúpať, cena nehnuteľností bude klesať. Platforma preto využíva strojové učenie a proprietárne algoritmy na sledovanie stoviek premenných. Zahŕňa produkty ako Climate Price, čo je odhad hodnoty nehnuteľnosti v budúcnosti, Resilience Index, teda informačný panel, ktorý porovnáva miesta podľa ich zraniteľnosti a prispôsobenia, a Alpha Finder, ktorý používateľom umožňuje zadať kritériá a získať analýzu, kde by mali nehnuteľnosť kúpiť.

Platforma sa zatiaľ spúšťa len s údajmi o USA, ale bude sa rozširovať globálne. Veľkí investori do nehnuteľností ju môžu využiť na plánovanie investícií. Prvým zákazníkom je Lennar, jedna z najväčších spoločností na stavbu domov v USA. Čoskoro sa však spustí aj nástroj pre individuálnych kupujúcich. Bude stačiť zadať ulicu a cenu, za ktorú kúpili nehnuteľnosť. Potom môžu získať predpoveď spravodlivej trhovej hodnoty svojho domu na ktorýkoľvek rok. Vlády zasa môžu použiť nástroje na pomoc pri plánovaní, kam investovať do klimatickej migrácie a kde povzbudiť ľudí, aby sa presťahovali.

Zdroj: fastcompany.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať