SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Umelá inteligencia vytvorí fotorealistický portrét z obyčajnej skice

Výskum a vývoj
1

Algoritmus, ktorý bol trénovaný na 17 000 snímkach tvárí celebrít, by mohol umožniť oživiť obyčajné náčrtky. Jeho tvorcovia z Hongkonskej univerzity naznačujú, že by sa dal použiť na identifikáciu podozrivých pri vyšetrovaní trestných činov alebo na uľahčenie animovania hier alebo filmov.

Podľa dokumentu uverejneného online začiatkom tohto mesiaca na výcvik algoritmu vytvorili výskumníci databázu s obrázkami celebrít. Potom ich editovali, až kým v podstate nevyzerali ako jednoduché čiary. Algoritmus sa potom učil spájať náčrtky s rysmi tváre z reálneho sveta. To umožnilo umelej inteligencii vytvárať nové, syntetizované obrázky po tom, čo videla ručne nakreslené skice.

No podobne ako iné algoritmy aj tento trpí predsudkami pochádzajúcimi z výcvikových údajov. V tomto prípade vyzerajú všetky výsledné obrázky ako bieli ľudia z televízie, pretože to sú jediné tváre, na ktorých bol systém trénovaný. V budúcnosti by tím chcel pridať flexibilný ovládací prvok umožňujúci manuálne zvoliť farbu pleti na portréte.

Zdroj: futurism.com.

Redakcia

Všetky autorove články
umelá inteligencia AI

1 komentár

. reakcia na: Umelá inteligencia vytvorí fotorealistický portrét z obyčajnej skice

23.6.2020 17:06
umela redakcia pcrevue, vam riadne preskakuje, ked vidite inteligenciu v ukazani fotky na disku.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať