Elektrický surf za 4000 dolárov je ako lietajúci koberec na vodné športy

Technológie
0

Surfová doska Flyer One spoločnosti Waydoo je vybavená elektrickým motorom s výkonom 6000 W,  ktorý otáča vrtuľou pripevnenou k stožiaru pripojenému k spodnej časti dosky. Hore sa do dosky zacvakne 32 500 mAh lítiovo-iónová batéria, ktorá sľubuje 55 až 85 minút jazdy (v závislosti od hmotnosti jazdca a štýlu jazdy) pri rýchlostiach až do 40 km/h.

Flyer One má hmotnosť 28 kg a jeho nosnosť je 100 kg. Keďže surf je samohybný, jedna zo zrejmých výhod je tá, že nepotrebuje vlny ani vietor, ktorých nedostatok môže inak znemožniť surfovanie alebo windsurfing. Obzvlášť zaujímavý je ovládač Jet One Controller, ktorého spúšťač má 24 úrovní citlivosti na nastavenie rýchlosti. Ovládač sa pripája k doske prostredníctvom bluetoothového rozhrania a ponúka používateľovi prehľad o rýchlosti, dojazde a zostávajúcej výdrži batérie.

Zabudované senzory zaisťujú, že pri páde jazdca sa vrtuľa okažite vypne. Na surf beží v súčasnosti crowdfundingová kampaň na portáli Kickstarter. Prispievatelia môžu v rámci nej získať Flyer One za 4099 dolárov. Okrem dosky za túto cenu dostanete 31,5-palcový stožiar, ovládač, batériu, rýchlonabíjačku a cestovnú tašku. Dodávky sa majú začať v auguste 2020.

Zdroj: inputmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
elektrina energia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať