NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Užívajte si to ticho

0

JBL Live 660NC

Pod značkou JBL môžeme v súčasnosti nájsť viacero modelov slúchadiel s potlačením hluku. Nejde však iba o marketingovú vychytávku, ale systém, ktorý tu skutočne funguje a dá sa porovnávať aj s drahšími konkurentmi. Okrem štupľových a úplne bezdrôtových slúchadiel, ktoré sú určené predovšetkým na cesty, je tu aj množstvo klasických veľkých slúchadiel. My sme tentoraz otestovali rovno dvojicu modelov, ktoré stoja asi v strede ponuky výrobcu.

Väčší model JBL Live 660NC predstavuje uzatvorený typ slúchadiel, to znamená, že mušle obopínajú ucho. JBL má bohaté skúsenosti s konštrukciou štýlových a robustných slúchadiel a model Live 660NC sa nijako nelíši. Skladá sa z kvalitných materiálov vrátane plastu, kože a tkaniny. Všetky vyzerajú prémiovo. Hlavový most je potiahnutý balistickou tkaninou a zospodu čalúnený, mušle sú zdobené nápadným reliéfnym logom JBL. Držiaky mušlí umožňujú nastavenie dĺžky, ale aj pootočenie a sklopenie oboch mušlí na lepšie prenášanie. Náušníky s mäkkou výplňou sú potiahnuté jemnou koženkou. Vnútro mušlí je potiahnuté jemnou sieťkou s potlačou Ľ/R na správne nasadenie slúchadiel. Všetky ovládacie prvky sú sústredené na pravej mušli a je tu aj jack na káblové pripojenie slúchadiel. Na ľavej mušli nájdete iba nabíjací konektor USB-C. Ovládanie je na môj vkus trocha prekombinované a správne nahmatanie tlačidiel chce trocha cviku, ale zase takto môžete ovládať prehrávanie, správu hovorov, hlasitosť, preskakovať skladby dozadu aj dopredu. Na zapínanie a vypínanie slúži vypínač s nestálou polohou a signalizačnou LED. Zo spodnej strany je tlačidlo Bluetooth a tlačidlo Ambient Aware, pomocou ktorého môžete prepínať režimy obvodu ANC. (Ich bližší opis nájdete v recenzii JBL Live Pro+.) Tlačidlo Blue­tooth mohlo byť umiestnené inde, respektíve jeho funkčnosť by sa mohla aktivovať až po dlhšom stlačení. Takto si párovanie zapnete hneď po stlačení, ak ho omylom nahmatáte. V balení nájdete okrem nabíjacieho kábla a audio­kábla aj plátenné vrecko na prenášanie slúchadiel. Treba upozorniť, že slúchadlá nemajú žiadnu odolnosť proti vode ani potu, takže ich nemožno používať v posilňovni alebo v mokrých prostrediach. Všetky modely slúchadiel JBL Live využívajú rovnakú mobilnú aplikáciu, ktorá umožňuje kompletné ovládanie obvodov na potlačenie šumu aj ekvalizéra. Vďaka nej možno zvuk ovplyvňovať v pomerne širokom spektre. Slúchadlá podporujú aj novú službu Google Fast Pair Service. (GFPS). Tá vy­uží­va technológiu Bluetooth Low Energy (BLE) na detekciu blízkych bluetoothových zariadení s veľmi nízkou spotrebou batérie telefónu, čo umožňuje „magické“ scenáre založené na blízkosti zariadenia. Služba GFPS je zameraná na uľahčenie párovania zariadení s bluetooth a BLE, ako sú reproduktory, slúchadlá a iné zariadenia. V praxi to vyzerá tak, že telefón vám zobrazí push notifikáciu s modelom a dokonca aj obrázkom vašich slúchadiel a ponúkne vám ich nastavenie. Vám stačí iba potvrdiť voľbu a všetko je hotové. Automaticky sa spustí aplikácia My JBL headphones, ktorá vám umožní konfiguráciu ďalších nastavení. 

Zo zvukovej stránky slúchadlá rozhodne nesklamú. Pri vypnutom ekvalizéri je zvuk trocha plochejší, ale už s predvolenou voľbou ekvalizéra ožije, zosilnejú basy, zvýraznia sa stredy a vyčistia výšky. Prednes je kvalitný a bez rušenia. Pri zapnutom ANC je potlačenie šumu veľmi výrazné a naozaj pre vás okolitý svet prestane existovať. Tento režim určite nepoužívajte pri chôdzi či jazde po ulici, ľahko by ste sa mohli ocitnúť pod kolesami auta a podobne. Veľmi dobre funguje aj potlačenie hluku pri telefonovaní, a aj keď telefonujete v hlučnejšom prostredí, druhá strana nemá problém rozumieť vám. Slúchadlá vynikajú aj nízkou spotrebou a bez zapnutého ANC vydržia pri živote až 50 hodín, so zapnutým sa čas skráti na 40 hodín, čo je však stále vynikajúca hodnota. Slúchadlá sa dodávajú v čiernej, modrej alebo bielej farbe.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výdrž, potlačenie hluku, výborný zvuk, skladacia konštrukcia
- Pri dlhšom nosení sa v nich potia uši

PARAMETRE:

• Model: JBL Live 660NC, bluetooth verzia: 5.0, HFP V1.7, A2DP V1.3, AVRCP V1.6, meniče: 2 × 40 mm, frekvenčný rozsah: 16 Hz – 20 kHz, typ batérie: lítiovo-iónovo-polymérová 3,7 V, 750 mAh, nabíjanie 5 V/1 A: 2 h, čas prehrávania 40/50 h, hmotnosť: 265 g

http://www.jbl.sk/

HODNOTENIE:  10/10


                                         

JBL Live 460NC

Menší z testovanej dvojice je model JBL LIVE 460NC. Rovnako ako väčší braček ponúkne adaptívne potlačenie hluku, inteligentné prostredie, to všetko za ešte prijateľnejšiu cenu ako LIVE 660NC. Hlavný rozdiel oproti vyššiemu modelu je polouzavretá konštrukcia slúchadiel, ktoré sa nosia na ušiach a neobopínajú ich. Vďaka tejto koncepcii sú mušle menšie, a teda menšie sú aj celé slúchadlá. Konštrukcia hlavového mosta je rovnaká a držiaky mušlí tiež umožňujú slúchadlá poskladať na jednoduchšiu prepravu, napríklad v batožine. Zhodné sú aj možnosti a funkcie. Batéria má výdrž 50, respektíve 40 hodín so zapnutým ANC, rovnaké je ovládanie aj aplikácia, ktorú možno pripojiť a nastavovať tak parametre. Slúchadlá umožňujú pripojenie cez bluetooth k dvom zariadeniam a podporujú aj technológiu Google Fast Pair Service. Takisto ich možno pripojiť káblom.

Oproti väčšiemu súrodencovi sú slúchadlá vhodnejšie na nosenie vonku a pri aktivitách, ale nie na šport. Nie sú odolné proti vlhkosti ani potu. Polouzavreté mušle sú vzdušnejšie a aj keď prepúšťajú malú časť hluku, systém ANC ho dokáže úspešne kompenzovať. Adaptívne potlačenie okolitého hluku vás dokonale odizoluje, aby ste mohli počuť len vaše obľúbené skladby. Funkcia Ambient Aware, naopak, zosilní okolité zvuky, aby vás ochránila pri prechádzaní rušnými ulicami. Aplikácia TalkThru špecificky zvýrazní len hlasy, aby ste sa mohli rozprávať bez skladania slúchadiel z uší. Automatické zastavenie a spustenie prehrávania reaguje na nasadenie alebo zloženie slúchadiel z vašich uší.

Rovnako ako pri vyššom modeli je ANC veľmi účinné a pracuje výborne. Zvuk je plný, so zvýraznenými basmi, ale je čistý, bez ruchov. Vďaka aplikácii si ekvalizér veľmi jednoducho môžete nastaviť presne podľa svojich požiadaviek. Ani pri najvyššej hlasitosti sme nezaznamenali skreslenie alebo pazvuky. Sú vhodné aj na dlhšie nosenie, náušníky z jemnej koženky dobre držia na ušiach a netlačia. Slúchadlá sú k dispozícii v štyroch farbách -  čiernej, bielej, modrej a ružovej.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kompaktná konštrukcia, výdrž, výborný zvuk, spoľahlivé potlačenie šumu
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Model: JBL Live 460NC, bluetooth verzia: 5.0, HFP V1.7, A2DP V1.3, AVRCP V1.6, meniče: 2 × 40 mm, frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz, typ batérie: lítiovo-iónovo-polymérová 3,7 V, 750 mAh, nabíjanie 5 V/1 A: 2 h, čas prehrávania 40/50 h, hmotnosť: 210 g

http://www.jbl.sk/

HODNOTENIE: 9/10


                                         

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať