PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

V Google Japan vytvorili absurdne dlhú klávesnicu

0

Google uviedol novú klávesnicu s jedinečným ergonomickým dizajnom. Namiesto zoskupovania klávesov do naskladaných radov, ako sme zvyknutí, táto klávesnica šikovne umiestňuje všetky klávesy do jedného radu zľava doprava. Má tak tvar tyčinky, ktorá je dlhá 1,65 m, všetky klávesy, ktoré sa nachádzajú na normálnej klávesnici, sú umiestnenej v rade.

Vo videu od Google Japan môžete vidieť tento nový dizajn v činnosti. Nájdete v ňom aj racionálne spôsoby jej použitia. Hovorí sa tu, že je oveľa jednoduchšie nájsť kláves, ktorý hľadáte, keď sú všetky zoradené, pretože sa musíte pozerať iba pozdĺž jednej osi namiesto dvoch. Takisto môžete vidieť, že táto nová tyčinka môže slúžiť nielen ako klávesnica, ale je to aj veľmi šikovná palica, ktorá môže byť užitočná v širokej škále scenárov.

Klávesnica GBoard je opísaná ako „dostatočne široká na to, aby po nej prešla mačka“, navyše jej tvar uľahčuje čistenie jedným ťahom. Okrem toho má „pohodlnú hrúbku“, takže ak je podopretá na oboch koncoch, môžete na ňu zavesiť až tri tričká. A vo videu je znázornené aj to, ako ju možno používať v úlohe vychádzkovej palice.

A hoci to znie ako vtip, túto extra dlhú dosku môžete skutočne chytiť do rúk. Google ju síce nepredáva, ale nahral svoj projekt na Github, a tak si to môžete vyskúšať. Pri pohľade na listing je okamžite jasné, že do tohto projektu sa vložilo veľa nápadov. 

Zdroj: pcgamer.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať