SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Varovanie pre každého, kto by chcel využiť „AI kalkulačku smrti“

Technológie
0

Tvorcovia nového AI projektu s názvom Life2vec tvrdia, že dokážu presne predpovedať dĺžku života aj budúce bohatstvo. Popularita programu však viedla k tomu, že hackeri vytvorili podvodné webové stránky, aby používateľov oklamali a prinútili ich zdieľať osobné údaje.

Life2vec na svojej oficiálnej webovej stránke vydal varovanie, v ktorom uvádza, že program nie je prepojený so žiadnymi účtami na sociálnych sieťach ani subjektmi, ktoré tvrdia, že používajú túto technológiu. Je dôležité, aby sa používatelia uistili, že pristupujú na oficiálnu webovú lokalitu, aby sa nestali obeťami podvodov.

V súčasnosti nie je stránka Life2vec verejne dostupná a nemožno na ňu pristupovať s cieľom získať osobné informácie o očakávanej dĺžke vlastného života. Program bol vyvinutý na základe dánskych zdravotných a demografických záznamov o osobách vo veku 35 až 65 rokov, čo poskytuje spoľahlivý súbor údajov na predpovede. Hoci Life2vec uvádza až 78,8 % presnosť pri predpovedaní výsledkov, stále ide o nástroj umelej inteligencie, ktorý nie je neomylný.

Predpovede sa robia na základe faktorov, ako je súčasný príjem, povolanie a zdravotná anamnéza. Používatelia by mali byť opatrní pri napodobeninách webových stránok, ktoré tvrdia, že poskytujú prístup k službe Life2vec, pretože nie je stanovený časový harmonogram jej verejnej dostupnosti, zatiaľ je to iba čisto vedecký projekt.

Zdroj: uniladtech.comfreepik.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať