SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Robotické topánky Moonwalkers prichádzajú na trh s cenovkou 1400 dolárov

0

Spoločnosť Shift Robotics, spin-off firma univerzity Carnegie Mellon, vyvinula robotické topánky Moonwalkers, ktoré umožňujú používateľom chodiť rýchlosťou behu. Ide o jej prvý produkt, ktorý bol financovaný pomocou portálu Kickstarter. Tieto topánky boli zaradené do rebríčka Top vynálezov roku 2023 časopisu Time.

Na rozdiel od tradičných kolieskových korčúľ pri nosení Moonwalkers máte pocit ako pri normálnej chôdzi, ale napredujete oveľa rýchlejšie. Topánky využívajú adaptívny pohon s umelou inteligenciou, pričom v každej topánke je 300-wattový bezkomutátorový motor, ktorý poháňa deväť polyuretánových koliesok. Moonwalkers majú teda 600 W inteligentnú hnaciu sústavu na pohon 18 kolies.

Moonwalkers sa môžu nosiť s väčšinou veľkostí topánok a unesú používateľa s maximálnou hmotnosťou 100 kg. Topánky navzájom komunikujú, čo im umožňuje sledovať chôdzu a rýchlosť používateľa a vycítiť, či chcete ísť rýchlejšie alebo pomalšie, prípadne veľmi rýchlo zastaviť. Dokonca majú aj protiblokovacie brzdenie. 

Tento sľubný a cenovo dostupný spôsob dopravy si nevyžaduje žiadne učenie.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať