SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Vedecko-technologický festival IXPO 2020 sa organizátori rozhodli presunúť na jeseň tohto roka

Tlačové správy
0

Organizátori najväčšieho slovenského vedecko-technologického podujatia IXPO sa kvôli globálnej situácii v súvislosti s koronavírusom COVID-19 rozhodli presunúť súčasný ročník festivalu IXPO 2020 na jeseň tohto roka.

Festival vedy a technológii IXPO 2020, ktorý sa mal uskutočniť na Tyršovom nábreží v Bratislave v termíne 17. až 19. apríla 2020, sa organizátori rozhodli preložiť na jeseň tohto roka. Za rozhodnutím stojí aktuálna situácia okolo koronavírusu COVID-19, ktorý v súčasnosti ovplyvňuje takmer celý svet. K tomuto kroku sa organizátori podujatia odhodlali z viacerých príčin.

ROZHODNUTIE ORGANIZÁTOROV REFLEKTUJE DIANIE V OKOLITÝCH KRAJINÁCH

"V záujme našich návštevníkov a partnerov považujeme za správne presunúť termín konania IXPO 2020 na jeseň tohto roka. Naše rozhodnutie reflektuje aj dianie v okolitých krajinách, kde sa rušia veľké a významné podujatia a obmedzuje sa cestovanie do zahraničia,“ uviedol riaditeľ  festivalu Matej Drlička.

Súčasťou festivalu IXPO 2020 majú byť desiatky vystavovateľov a uznávaných spíkrov z celého sveta. Pre obmedzenia v medzinárodnej leteckej doprave by tak mohla byť ich účasť na IXPO 2020 ohrozená. Viaceré globálne technologické spoločnosti tiež začali reagovať na šíriaci sa koronavírus rušením svojej účasti na podobných podujatiach, aby predišli jeho šíreniu. Organizátori festivalu preto nechcú nechať nič na náhodu.

PONECHANIE IXPO 2020 V PÔVODNOM TERMÍNE BY PREDSTAVOVALO ZNAČNÉ RIZIKO ZRUŠENIA PODUJATIA

Ponechanie festivalu IXPO v pôvodnom termíne by predstavovalo značné riziko zrušenia podujatia tesne pred jeho začiatkom, ktorému chceme predísť,“ vysvetľuje ďalej Matej Drlička. Jedným dychom ale dodáva, že vedecko-technologický festival IXPO 2020 sa konať bude. "Na jeseň príde IXPO nabité najnovšími technológiami, s top spíkrami z celého sveta, hernými novinkami a najväčším turnajom vo Fornite na Slovensku. Tento čas využijeme naplno, aby naši návštevníci zažili pestrý víkend plný vedy a technológii,” hovorí.

IXPO 2020: JESENNÝ FESTIVAL VEDY A TECHNOLÓGIÍ

Príčina, ktorá organizátorov podujatia priviedla k rozhodnutiu presunúť ho na jesenný termín, tak môže byť pre festival paradoxne obsahovo prospešná. V priebehu niekoľkých mesiacov roku 2020  budeme určite svedkami rôznych noviniek v oblasti vedy a technológií, ktoré môžu byť odprezentované práve na jesennom IXPO 2020. O presnom termíne konania a ďalších podrobnostiach budú organizátori informovať širokú verejnosť na webe ixpo.sk a tiež prostredníctvom mediálnych partnerov.

IXPO

Všetky autorove články
IXPO 2020 veda technika festival technologia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať