Video: Dvojpodlažné sedenie v lietadlách poskytne komfort biznisu aj v ekonomickej triede

1

Startup Zephyr Aerospace predstavil nový dizajn sedadiel pre ekonomickú triedu v lietadlách. Sedadlá Zephyr Seat sú dielom dizajnéra Jeffreyho O'Neilla a bolo by možné dodatočne nimi vybaviť existujúce komerčné lietadlá Boeing aj Airbus. Išlo by vlastne o kombináciu sedadla a postele, ktorá by navyše leteckým spoločnostiam umožnila dodržiavať pravidlá sociálneho odstupu.

Väčšina sedadiel v lietadlách sa od 70. rokov nezmenila a skoro všetky sedadlá v ekonomickej triede sú pripevnené vo zvislej polohe, takže je takmer nemožné na nich spať. Pritom neprirodzené držanie tela po dlhý čas môže poškodiť zdravie. Dokonca aj sedadlá v prémiovej ekonomickej triede ponúkajú iba malý priestor na nohy bez možnosti ležania.

Nový patentovaný dizajn spoločnosti Zephyr je navrhnutý na dlhé lety a ponúka pohodlie a súkromie osobnej kabíny. Konštrukcia sedadla je multifunkčná. Cestujúci môže ležať, odpočívať s vyloženými nohami alebo sedieť vzpriamene s úplne vystretými nohami.

Dvojpodlažné sedenie v konfigurácii 2-4-2 by podľa O'Neilla umožnilo zachovať rovnakú hustotu sedenia, akú ponúkajú existujúce kabíny v prémiovej ekonomickej triede. Inovatívnu konfiguráciu sedadiel, ktoré sa dajú naskladať na seba, možno dodatočne zabudovať do súčasných lietadiel, čo umožní aerolíniám prispôsobiť sedadlá v závislosti od trhu, dopytu a kultúrnych zvyklostí.

Zdroj: designboom.comctvnews.ca.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
lietadlo doprava inovácie

1 komentár

:D reakcia na: Video: Dvojpodlažné sedenie v lietadlách poskytne komfort biznisu aj v ekonomickej triede

29.6.2020 07:06
A co pri pade lietadla? Letuska by pristavila rebrik aj tym hore?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať