SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Video: Elektro motorka Falcon BLK je niečo ako Cybertruck na dvoch kolesách

Technológie
3

Spoločnosť Cleveland Cyclewerks so sídlom v Ohiu predstavila svoj prvý elektrický motocykel Falcon. V predaji sú dva modely – Falcon 01 a Falcon BLK. Model základnej úrovne 01 stojí 7995 dolárov, zatiaľ čo edícia BLK, z ktorej sa má vyrobiť len 20 kusov, sa bude predávať za 14 995 dolárov. Falcon má minimalistický dizajn a niektoré štýlové prvky preberá od starých mopedov.

Je vybavený hliníkovým rámom, vymeniteľnou batériou a na špičkovom modeli BLK je náter Lumilor paint, ktorý vyžaruje modré svetlo. Cleveland Cyclewerks hovorí, že farba nežiari v tme, ale je to skôr elektroluminiscenčná vrstva, ktorá sa rozsvieti, keď cez ňu prechádza prúd. Môžete ju teda zapnúť alebo vypnúť a nastaviť jas. Falcon 01 je dostupnejší z dvoch retro-futuristických motocyklov, ale má pôsobivé špecifikácie.

V obmedzenom „režime e-bike“ dosahuje rýchlosť 32 km/h, ale existuje aj „režim e-moped“ s najvyššou rýchlosťou 43 km/h a „neobmedzený režim“ s maximálkou 105 km/h. Falcon BLK má rovnaké režimy, ibaže jeho neobmedzený režim dosahuje vrchol pri neuveriteľných 136 km/h. Diely motocyklov Falcon sú vyrobené na mieru, majú zdokonalené duálne piestové hydraulické kotúčové brzdy a zadný hydraulický ráz.

Oba motocykle disponujú aj režimom Angry Pixy, ktorý poskytne 20-sekundový “boost”, keď sa skutočne chcete zabaviť (alebo upútať pozornosť dopravnej polície). Model Falcon 01 sa dodáva s jedinou vymeniteľnou batériou s výkonom 2,3 kWh, ktorá umožní dojazd 80 km. Falcon BLK je vybavený dvoma vymeniteľnými batériami, ktoré mu dodávajú dojazd až 160 km. Pravda, platí to skôr v „ekologickom režime“ ako v Angry Pixy. Cleveland Cyclewerks tvrdí, že batérie sa na 80 % môžu nabiť za 45 minút.

Zdroj: inputmag.com.

 

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
motorka elektro doprava smart bateria nabijanie

3 komentáre

Celosvetová pandémia koronavírusov - aký je ďalší krok pre hospodárstvo našej krajiny? reakcia na: Video: Elektro motorka Falcon BLK je niečo ako Cybertruck na dvoch kolesách

16.4.2020 05:04
Dobrý den,

Potrebujete požicat peniaze a v bankách ste napriek slubom z reklám o jednoduchých a skvelých pôžickách, ktoré vyriešia financné problémy, neuspeli?

V takom prípade môžete vyhladat financnú pomoc u súkromnej osoby. Výška pôžicky nie je limitovaná.

Viac tu: olgaelena0001@gmail.com

Za Vašu odpoved vopred dakujem.
Reagovať

to uz spatnejsia ani nemoze byt reakcia na: Video: Elektro motorka Falcon BLK je niečo ako Cybertruck na dvoch kolesách

30.3.2020 21:03
to uz spatnejsia ani nemoze byt
Reagovať

Info reakcia na: Video: Elektro motorka Falcon BLK je niečo ako Cybertruck na dvoch kolesách

30.3.2020 17:03
Tak to bol "vyčerpávajúci" článok, tak aspoň doplním pár údajov:
13kW motor, 4,4kWh akumulátor, 80kg, štandardné komponenty z lepších bicyklov a čo je na tom najviac znepokojujúce je absencia prvkov potrebných na legálnu prevádzku na cestách v EU (alebo max. rýchlosť iba 45km/h) a neskutočne premrštená cena
https://clevelandcyclewerks.com/detailed-specifications

Keby som si chcel kúpiť výkonnú elektromašinu, tak radšej vezmem Vector Vortex od nemeckého výrobcu s takmer rovnakými parametrami a cenou 5.500 EURO
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať