Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Video: Nový Hyundai Ioniq 5 nabijete za 5 minút na viac ako 100 km

Technológie
7

Automobilka Hyundai oznámila, že vytvára samostatnú značku Ioniq pre svoje elektrické vozidlá. Prvé vozidlo Ioniq bude crossover strednej veľkosti. Spoločnosť predstavila nový model Ioniq 5 v niekoľkých videách o svojej novej technológii batérií. V jednom z nich sa tvrdí, že po piatich minútach nabíjania dokáže vozidlo prekonať 100 km. Ioniq 5 vychádza z modelu Hyundai 45 Concept, ktorý bol predstavený na autosalóne vo Frankfurte v roku 2019.

Predná strana je vybavená futuristickými zostavami svetiel, ktoré boli podľa vyjadrenia Hyundai inšpirované pixelmi. Má 20-palcové kolesá, najväčšie, aké kedy boli namontované na Hyundai. Je to prvý automobil založený na novej platforme E-GMP spoločnosti, ktorá bude slúžiť ako základ pre 23 nových elektromobilov v priebehu nasledujúcich piatich rokov. Hyundai chcel ukázať praktickosť technológie Ioniq 5, a preto predviedol svoju technológiu rýchleho nabíjania a svoj systém vehicle-to-load (V2L) s výkonom 3,5 kW v niekoľkých ukážkach.

V2L umožňuje modelu Ioniq 5 fungovať aj ako zdroj, schopný napájať 110 V a 220 V prístroje (v demonštrácii to bola napr. rúra na pečenie, domáci stereofónny systém či bežiaci pás). Najpôsobivejšia je však posledná ukážka, kde Hyundai tvrdí, že jedno päťminútové nabíjanie umožní dojazd viac ako 100 km podľa štandardu WLTP. Automobilka plánuje odhaliť model Ioniq 5 vo februári 2021.

Zdroj: thedrive.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

7 komentárov

. reakcia na: Video: Nový Hyundai Ioniq 5 nabijete za 5 minút na viac ako 100 km

15.1.2021 15:01
Pc hnoj, neklamte v titulke! Za 5 min to nenabije na 100 km, a ak aj ano, tak iba za podmienok ktore nastanu mozno v 1% nabijani. V nadpisoch mate pisat nespochybnitelne fakty...
Reagovať

RE: . reakcia na: .

16.1.2021 13:01
notorický zadierač sa zasa ozval :-D som zvedavá, kdey dostane zákaz prístupu, ešte tu bude komandovať celé pc revue, aby bolo len podľa neho - nech si tie názory strčí za klobúk ;-D
Reagovať

RE: . reakcia na: .

15.1.2021 21:01
Je to prevzatý článok. Táto hodnota je uvedená v pôvodnom tvrdení z pôvodného zdroja. Skúste im napísať, určite sú zvedaví na vaše múdrosti.
Reagovať

RE: RE: . reakcia na: RE: .

16.1.2021 12:01
Ked zopakujes zlocin po niekom je to podla teba ok? Ci je prevzaty je uplne jedno, nadpis je ich.
Reagovať

RE: RE: RE: RE: . reakcia na: RE: RE: .

17.1.2021 22:01
Pozrite si https://youtu.be/XZcR3w0ytvs?t=41 (Posledné video v čase 41s, odporúčam si zapnúť titulky). Video je uverejnené na kanáli HyundaiWorldwide, a je to napísané aj na stránke v pôvodnom zdroji.
Dúfam, že nebudete pokrytecký lajdák a uznáte že ste šírili klamstvá a redakcii PCRevue sa náležite ospravedlníte.

V článku tiež nie je nič o infraštruktúre, predpokladám že tým prezentujú pripravenosť auta na takéto rýchlonabíjanie. Samozrejme že infraštruktúra také nabíjanie tiež musí umožňovať. Ak nie je teraz, tak určite budú postupne väčšie a vačšie tlaky na zrýchľovanie nabíjania pokiaľ má mať elektromobilita svetlú budúcnosť.
Aj keď to už je nad rámec článku ešte sa chcem opýtať či Vás rozumiem správne, že chcete tvrdiť, že takú infraštruktúru aby sa aspoň 2 autá mohli nabíjať plnou rýchlosťou nie je možné vytvoriť?

Či chcete tvrdiť, že keď v byte naraz pripojíte 2 mobily na 2 nabíjačky tak sa budú nabíjať pomalšie ako keby ste ich nabíjali osobitne? Ktorý mobil dostane najsilnejší prúd?

Ďalej, V rýchlonabíjaní vidím práve najväčší význam keď je batéria pomerne vybitá a potrebujem ešte niekam dôjsť bez toho aby som musel hodinu sedieť na nabíjacej stanici. Nie je vhodné momentálne používané akumulátory zakaždým zbytočne trápiť rýchlonabíjaním, lebo sa to negatívne prejaví na ich životnosti.
Taktiež rýchlonabíjanie je podstatne drahšie ako pomalé nabíjanie doma napr. v noci, práve z dôvodu zvýšených nákladov na infraštruktúru.

RE: RE: RE: . reakcia na: RE: RE: .

17.1.2021 05:01
Jemin, vam to vobec nedochadza, co hovori nadpis, co som napisal a co hovori Hyundai... Hyudai, nepovedal to co je v nadpise. Nikomu netvrdi, ze auto budete nabijat 100km/5min. To ti tvrdi pcrevue. Asi ti pcrevue k autu da elektroifrastrukturu, zabezpeci, ze na nabijacke okrem teba nebude nikto, aby si mohol dostat najsilnejsi prud, a tiez musis mat uplne vybitu bateriu, aby vyuzila najrychlejsiu rychlost nabijania. Ked to autori pcrevue splnia, potom ich nadpis bude pravda.

RE: RE: RE: . reakcia na: RE: RE: .

16.1.2021 21:01
Keď niekoľkokrát zopakujete že je to klamstvo (či zločin) tak sa to nestane zločinom. Skúste to najprv dokázať a usvedčiť Hyundai že na videách klame. Máte na to?

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať