SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Video: Nový Hyundai Ioniq 5 nabijete za 5 minút na viac ako 100 km

Technológie
0

Automobilka Hyundai oznámila, že vytvára samostatnú značku Ioniq pre svoje elektrické vozidlá. Prvé vozidlo Ioniq bude crossover strednej veľkosti. Spoločnosť predstavila nový model Ioniq 5 v niekoľkých videách o svojej novej technológii batérií. V jednom z nich sa tvrdí, že po piatich minútach nabíjania dokáže vozidlo prekonať 100 km. Ioniq 5 vychádza z modelu Hyundai 45 Concept, ktorý bol predstavený na autosalóne vo Frankfurte v roku 2019.

Predná strana je vybavená futuristickými zostavami svetiel, ktoré boli podľa vyjadrenia Hyundai inšpirované pixelmi. Má 20-palcové kolesá, najväčšie, aké kedy boli namontované na Hyundai. Je to prvý automobil založený na novej platforme E-GMP spoločnosti, ktorá bude slúžiť ako základ pre 23 nových elektromobilov v priebehu nasledujúcich piatich rokov. Hyundai chcel ukázať praktickosť technológie Ioniq 5, a preto predviedol svoju technológiu rýchleho nabíjania a svoj systém vehicle-to-load (V2L) s výkonom 3,5 kW v niekoľkých ukážkach.

V2L umožňuje modelu Ioniq 5 fungovať aj ako zdroj, schopný napájať 110 V a 220 V prístroje (v demonštrácii to bola napr. rúra na pečenie, domáci stereofónny systém či bežiaci pás). Najpôsobivejšia je však posledná ukážka, kde Hyundai tvrdí, že jedno päťminútové nabíjanie umožní dojazd viac ako 100 km podľa štandardu WLTP. Automobilka plánuje odhaliť model Ioniq 5 vo februári 2021.

Zdroj: thedrive.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať