S_03PaletteBase S_03PaletteBase S_03PaletteBase Advertisement

Samsung predstavil štupľové slúchadlá Galaxy Buds Pro

1

Nové dizajnové slúchadlá Galaxy Buds Pro. Slúchadlá so "štupľovou" konštrukciou sa vyznačujú vynikajúcim zvukom, špičkovou kvalitou hovorov, inteligentnou technológiou aktívneho potlačenia hluku (ANC) a bohatými možnosťami konektivity.

Slúchadlá majú woofer s priemerom 11 mm, ktorý reprodukuje dunivé basy, doplnený výškovou membránou čiže tweeterom s priemerom 6,5 mm, takže užívatelia sa môžu tešiť na vyvážený dynamický zvuk, či už dávajú prednosť hiphopovým rytmom alebo napríklad vážnej hudbe.

Slúchadlá Galaxy Buds Pro poslúžia aj na pracovnú komunikáciu kde záleží na kvalite hlasových prenosov. Slúchadlá Galaxy Buds Pro dokážu oddeliť hlas od nevítaných ruchov pomocou troch mikrofónov a technológie rozpoznávania hlasu Voice Pickup Unit (VPU), takže vás druhá strana bude vždy dobre počuť. Jeden z vonkajších mikrofónov má aj mimoriadne veľký odstup signálu od šumu, takže dokáže výborne eliminovať aj neurčitý ruch v pozadí. Okrem toho Samsung vybavil slúchadlá Galaxy Buds Pro účinným veterným filtrom – vietor eliminuje tvar s minimálnou kontaktnou plochou, ako aj špeciálna komora a filter.

Vďaka funkcii 360 Audio s technológiou Dolby Head TrackingTM   je sledovanie filmov skutočným zážitkom - máte pocit, že ste súčasťou scény. Vlogeri nepochybne ocenia vynikajúci záznam hlasu i okolitých zvukov vďaka synchronizácii mikrofónov na slúchadlách Galaxy Buds Pro s mikrofónmi na Galaxy S21 5G. V režime Game Mode si zase užijete hranie na najvyššej úrovni.

Technológia ANC na tlmenie okolitého ruchu umožňuje aby ste sa mohli naplno sústrediť na prácu, či zábavu. Systém dokáže utlmiť až  99 percent, pričom intenzitu tlmenia je možné nastaviť. Naproti tomu funkcia Ambient Sound umožňuje okolité zvuky až o 20 decibelov zosilniť, takže aj so slúchadlami budete počuť, čo sa okolo vás deje. To sa hodí, ak pracujete z domu a pritom sa staráte o deti alebo ak si chcete zabehať v rušnej mestskej premávke a vedieť o autách, ktoré vás míňajú.

Technológie ANC a Ambient Sound navyše automaticky spolupracujú a prispôsobujú sa okoliu. Slúchadlá Galaxy Buds Pro spoznajú, že hovoríte, a automaticky dokážu prepínať medzi tlmením a zosilňovaním okolitého zvuku. Tiež pri hovore stlmia hudbu, dokonca aj s vypnutými funkciami Ambient Sound alebo ANC. To pomáha k efektívnejšej komunikácii.

Slúchadlá Galaxy Buds Pro sú integrálnou súčasťou ekosystému Galaxy Môžete automaticky prepínať pripojenie medzi slúchadlami na jednej strane a smartfónmi či tabletmi na druhej, žiadne ručné nastavenia nie sú potrebné . Príklad: sledujete film na Galaxy Tab S7 a pritom vám niekto zavolá na Galaxy S21 5G. V tú chvíľu sa aktivuje nová funkcia Auto Switch, zastaví film a keď prijmete hovor, ozve sa v slúchadlách hlas volajúceho. Akonáhle hovor ukončíte, slúchadlá sa okamžite zase pripoja k tabletu a film sa znovu spustí.

Pri plnom nabití slúchadlá zvládajú až 8 hodín prehrávania a ďalších 20 hodín majú v rezerve vďaka bezdrôtovému dobíjaciemu puzdru. Dokonca aj pri zapnutom tlmiacom systéme ANC môžete počítať s 5 hodinami prehrávania a 13 hodinami rezervy vďaka puzdru . Za päť minút rýchleho dobíjania máte dosť energie na hodinu prevádzky .

O slúchadlá Galaxy Buds Pro sa navyše nemusíte báť ani v náročných podmienkach. Sú vodotesné - majú štandard IPX7. Okrem toho sa nemusíte obávať, že jedno zo slúchadiel stratíte - aj keby sa to stalo, vďaka systému SmartThings Find ho zase rýchlo nájdete aj v prípade, že je mimo dosahu Bluetooth alebo dokonca úplne z dohľadu na nejakom ďalekom mieste .

Slúchadlá Galaxy Buds Pro sa na Slovensku začnú predávať 29. 1. 2021 v čiernej (Phantom Black), striebornej (Phantom Silver) a fialovej (Phantom Violet) farbe tak, aby ladili s telefónmi série Galaxy S21 5G. Odporúčaná maloobchodná cena slúchadiel je 229 Eur.

Zákazník, ktorý si v období od 14. 1. 2021 do 28. 1. 2021 predobjedná slúchadlá Galaxy Buds Pro z e-shopu www.samsung.sk a v značkových predajniach Samsung, získa nárok na bonus v podobe bezdrôtovej nabíjacej podložky (EP-P1300T) v hodnote 39,90 €.

Galaxy Buds Pro - technické špecifikácie

Farba

Phantom Violet (fialová), Phantom Black (čierna), Phantom Silver (strieborná)

Rozmery a hmotnosť

Slúchadlá: 19,5 x 20,5 x 20,8 mm, 6,3 g

Dobíjacie puzdro: 50 x 50,2 x 27,8 mm, 44,9 g

Membrána

2pásmové (11 mm woofer + 6,5 mm tweeter)

Mikrofón

3 mikrofóny (2 vonkajšie + 1 vnútorný) + snímač hlasu + veterný filter

Technológia aktívneho potlačenia
hluku (ANC)
& Ambient Sound

ANC: obmedzuje externý hluk na pozadí až o 99 %,

2 nastaviteľné úrovne

Ambient Sound: zosilnenie až o +20dB, 4 nastaviteľné úrovne

Detekcia hlasu

Kapacita batérie

Slúchadlá: 61 mAh

Dobíjacie puzdro: 472 mAh

Výdrž pri prehrávaní

5 h / celkom 18 h (s ANC)

8 h / celkom 28 h (bez ANC)

Výdrž pri hovore

4 h / celkom 14,5 h (s ANC)

5 h / celkom 17,5 h (bez ANC)

Nabíjanie

1 h prehrávania / 5 minút rýchlonabíjania

Bezdrôtové nabíjanie, štandard Qi

Konektivita

Bluetooth 5.0

Kodek: Scalable (Samsung), AAC, SBC

Senzory

Akcelerometer, gyroskop, senzor prítomnosti, Hallov senzor, dotykový senzor, detekcia hlasu (VPU)

Kompatibilita

Android 7.0 alebo novší s 1,5 GB RAM

Odolnosť voči vlhkosti

IPX7

 

 

 
Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články

1 komentár

jednoznačne nie reakcia na: Samsung predstavil štupľové slúchadlá Galaxy Buds Pro

15.1.2021 17:01
jednoznačne nie, dávam prednosť lacným sedemeurovým slúchadlám na kábliku s tri a pol džekom a áno, bez baterky, len zapojíš do mobilu a počúvaš hudbu
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať