SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Video: Umelá inteligencia “oživuje” historické osobnosti

Výskum a vývoj
0

Youtuber a softvérový inžinier Károly Zsolnai-Fehér v jednom zo svojich posledných videí predstavil nový program využívajúci umelú inteligenciu, ktorý umožňuje vytvárať obnovené verzie historických fotografií v „super rozlíšení“. Tieto verzie ukazujú, ako skutočne vyzerali historické postavy ako Abraham Lincoln či Albert Einstein. Zsolnai-Fehér zverejnil video opisujúce špičkovú AI na svojom kanáli YouTube Two Minute Papers. AI program nielenže obnovuje a koloruje staré obrázky, ale aj zvyšuje rozlíšenie všetkých zdrojových obrázkov.

Ako vysvetľuje Zsolnai-Fehér, umelá inteligencia dokáže upscalovať staré obrázky morfovaním zdrojovej tváre na „súrodeneckú“ fotografiu – realistický obraz falošnej osoby s podobnými črtami tváre, ako má tvár na zdrojovom obrázku.

Potom program vezme túto súrodeneckú tvár, ktorá má oveľa lepšie rozlíšenie, farby a pod. ako zdrojový obrázok, a morfuje ju späť na podobu zdrojovej tváre. Výsledkom je tvár, ktorá vyzerá ako originál, no akoby bola zachytená objektívom moderného fotoaparátu. Možno ešte pôsobivejšia schopnosť umelej inteligencie ako vytváranie upscalovaných verzií tvárí je jej schopnosť urýchliť starnutie. Zsolnai-Fehér ukazuje túto schopnosť vo videu po 4.5 minúte.

Zdroj: nerdist.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať