SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Video: Umelá inteligencia dokáže vytvoriť dokonalého digitálneho klona

Výskum a vývoj
0

Spoločnosť Hour One v spolupráci s youtuberkou Taryn Southern predstavila technológiu digitálnych klonov. Vo videu je Southern komplet digitálna.

Spoločnosť využíva na zabezpečenie automatizácie tvorby videa vlastný proces založený na umelej inteligencii, ktorý umožňuje vytvoriť videozáznamy s prezentujúcim bez potreby postaviť osobu pred kameru.

Podľa Hour One experti predpovedajú, že v nasledujúcich piatich až siedmich rokoch bude prevažná väčšina videoobsahu umelá alebo generovaná pomocou počítačov namiesto kamier. Spoločnosť je presvedčená, že problémy spojené s pandémiou prehĺbili potrebu tejto technológie a urýchlili jej vývoj.

Aby mohol vzniknúť „AI klon“, musela Southern zájsť do štúdia a postaviť sa pred zelené plátno, aby ju bolo možné zachytiť z viacerých uhlov. Musela tiež povedať niekoľko súborov slov, aby program dokázal replikovať jej hlas. Celý proces pred kamerou trval iba sedem minút. Potom už možno vygenerovať stovky videí v priebehu niekoľkých minút iba zadaním textu, ktorý treba nahovoriť.

Je pravda, že sa nedá vytvoriť AI klon bez tohto pobytu v štúdiu, ale na druhej strane možno vložiť do programu akékoľvek texty, ktoré bude klon hovoriť, akoby to povedala daná osoba. Akýkoľvek AI klon navyše môže hovoriť viacerými jazykmi, čo umožňuje lepšiu distribúciu obsahu väčšiemu počtu ľudí na celom svete.

Hour One však tvrdí, že výhody jeho technológií prevažujú nad možnými negatívami. Vďaka tejto technológii môžu tvorcovia videa výrazne znížiť náklady a skrátiť čas potrebný na výrobu videa na niekoľko minút.

Hoci tento proces nemusí byť vhodný pre všetky typy obsahu, Hour One hovorí, že by mohol byť vysoko efektívny pre spravodajské formáty, v ktorých sa kladie dôraz na včasnosť a kvalitu písania a podávania správ.

Zdroj: petapixel.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať