PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Vivo si patentuje smartfón so zabudovaným minidronom

1

Smartfóny nemôžu robiť letecké snímky, aspoň nie bez pomoci dronu alebo iného lietajúceho zariadenia. Zdá sa, že Vivo chce tento problém vyriešiť. Jeho najnovší patent totiž ukazuje smartfón, v ktorom sa nachádza kvadrokoptéra umožňujúca fotografovať zhora. Obrázok znázorňuje dron, ktorý sa vysúva z telefónu a fotografuje z miest, kam sa nemôžete bezpečne dostať. Podľa patentu, na ktorý upozornil web LetsGoDigital, skrytý kamerový systém obsahuje štyri vrtule, tri infračervené snímače, dve kamery a vlastnú batériu.

Jedna z kamier smeruje dopredu, zatiaľ čo druhá nahor, hoci by bolo možno užitočnejšie, keby smerovala k zemi. Infračervené snímače smerujú do zvyšných troch hlavných smerov a s najväčšou pravdepodobnosťou sa používajú na vyhýbanie sa prekážkam a navigáciu. Pravdepodobne však bude problém vtesnať takéto zariadenie do telefónu. Aj ten najmenší dron s kamerou je dnes hrubší ako najhrubší smartfón, najmä ak k nemu pripojíte vrtule.

Mať niečo také vnútri smartfónu znamená aj menej priestoru na ďalšie dôležité komponenty, najmä batériu. Patent nehovorí o tom, či má kamerový systém dronu nejaké využitie, keď je ukotvený vnútri. Ak nie, znamenalo by to zbytočne stratený priestor. Samozrejme, nie je nijaká záruka, že sa z patentu stane skutočný produkt, no napriek tomu je to zaujímavá myšlienka.

Zdroj: slashgear.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Toten nanodron si mali už konečne patentovať, nech ľudia vidia pravdu, čo majú v tele, čo požrali niekde a ničí ich reakcia na: Vivo si patentuje smartfón so zabudovaným minidronom

17.7.2021 15:07
Toten nanodron si mali už konečne patentovať, nech ľudia vidia pravdu, čo majú v tele, čo požrali niekde a ničí ich
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať