SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Vplyv dohody ACTA pokračuje, FBI vypína pirátske stránky s androidovými aplikáciami

0

Nie je to tak dávno, čo svet zasiahla správa o dohode ACTA, ktorá mala zlepšiť postavenie producentov hudby, filmov a softvéru a ochrániť ich od nelegálnych kópií ich produktov na rôznych portáloch na internete, kde ste si v podstate nelegálne a proti autorskému a obchodnému právu mohli stiahnuť kópie hudby, filmov a softvéru.

android-pirat.jpg

Zdá sa však, že ťaženie vlád a spoločností produkujúcich digitálny obsah pokračuje a najnovšie zasiahlo aj platformu Android a nelegálne kópie aplikácií umiestnených na takých portáloch ako Appbucket, Snappzmarket a Applanet. S pomocou francúzskych a holandských zložiek sa podarilo FBI tieto stránky odstaviť a majiteľov začali trestne stíhať pre šírenie nelegálneho pirátskeho obsahu. Samozrejme, autorský zákon porušujú nielen tí, ktorí pirátsky obsah niekde umiestnia, ale aj tí, ktorí si ho zo serverov sťahujú.

FBI sa k celej záležitosti vyjadrila:

„Postihovanie za pirátstvo autorsky chránených diel - vrátane populárnych aplikácií - je najvyššia priorita oddelenia kriminality," povedal námestník generálneho prokurátora Breuer. „Softvérové aplikácie sa stávajú stále nevyhnutnou súčasťou nášho národného hospodárstva a tvorivej kultúry a trestný senát sa zaviazal spolupracovať s našimi partnermi činnými v trestnom konaní na ochranu tvorcov týchto aplikácií a ďalších foriem duševného vlastníctva proti tým, ktorí sa ich snažia okradnúť ."

„Trestné autorské práva sa vzťahujú na aplikácie pre mobilné telefóny a tablety, podobne ako je to pri iných softvéroch, hudbe a dokumentoch. Tieto zákony chránia a podporujú tvrdú prácu a vynaliezavosť vývojárov softvéru vstupujúcich na túto rýchlo rastúcu a dôležitú súčasť našej ekonomiky. Budeme pokračovať v zabavovaní a vypínaní webových stránok, ktoré pôsobia na trhu pirátskych aplikácií, a zodpovedné osoby budeme podrobovať obvineniam z trestných činov, ak to bude potrebné," povedal americký prokurátor Yates.

Je prirodzené, že pokiaľ sa porušujú licencie a platený softvér sa sprístupňuje on-line zadarmo, začnú sa o celú záležitosť zaujímať orgány činné v trestnom konaní. V USA je tento trend už na vysokej úrovni a autorské práva sú viac než sväté. Existujú však aj u nás niektoré nápady, ako sa dostať k plateným aplikáciám síce bez podpory, ale zadarmo. Treba si však uvedomiť, že tento spôsob nadobudnutia nielen androidových aplikácií je nelegálny a majiteľ takéhoto pirátskeho softvéru sa môže vystaviť trestnému stíhaniu. A zdá sa, že nielen domácimi orgánmi činnými v trestnom stíhaní, ale dokonca sa môže o vás začať zaujímať aj FBI.

Zdroj: MojAndroid.sk 

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať