NICEBOY_102021 NICEBOY_102021 NICEBOY_102021

WAM-108T: Viacpásmový detektor skrytých zariadení využívajúcich rádiové prenosy

2

WAM-108T môže byť použitý v situáciách, v ktorých je potrebná analýza a detekcia rádiových prenosov, ako sú konferenčné sály, kancelárske priestory, súdne siene, preskúšavacie miestnosti, väzenia, vozidlá a podobne. Zariadenie umožňuje odhalenie, lokalizovanie a záznam údajov o všetkých druhoch rádiovej aktivity v širokom frekvenčnom pásme od 10MHz do 14GHz. Inak povedané, rôzne odpočúvacie zariadenia a skryté kamery využívajú na prenos získaných informácii, či už zvukových, obrazových, alebo dátových v reálnom čase rádiové prenosy. Sú to rádiové a GSM ploštice, analógové bezdrôtové kamery, digitálne kamery využívajúce dátové prenosy, smartfóny, GPS lokalizátory, Bluetooth a WiFi zariadenia a ďalšie zariadenia komunikujúcich v rádiových pásmach. Ich detekciou sa potom dá odhaliť poloha týchto zariadení a následne podniknúť potrebné kroky. Detektor s anténami, napájacím zdrojom a ďalším príslušenstvom je dodávaný v robustnom prepravnom kufríku spĺňajúcim armádne požiadavky na odolnosť. 

Možnosti detektora ukazuje video

Detektor umožňuje analýzu celého rádiového pásma v rozsahu 10MHz do 14GHz, pričom využíva tri prútové antény rôznej dĺžky a konštrukcie. V balení je aj smerová anténa.

Umiestnenie ich konektorov korešponduje s polohou indikátorov jednotlivých pásiem na displeji. Najdlhšia, tenká prútová anténa je širokopásmová 0-14GHz. Kratšia tenká prútová anténa je určená pre pásma, ktoré využívajú mobilné siete 2G / 3G / 4G, čiže 800MHz, 900MHz, 1800MHz, 2100MHz a 2600MHz vrátane lokalizátorov a bezdrôtových kamier využívajúcich dátové prenosy cez 3G/4G. Krátka, hrubšia anténa je pre WiFi a Bluetooth pásma 2,4 a 5GHz. Smerová anténa s vysokým ziskom, umožňuje presné zameranie signálov z väčšej vzdialenosti.

Širokopásmový modul umožňuje skenovanie celého pásma. Má vynikajúcu citlivosť a veľký dosah detekcie, takže dokáže detegovať aj slabé signály signálov zo vzdialenejších zdrojov. Grafické zobrazenie priebehov signálov umožňuje detekciu zariadení vysielajúcich takzvané „bursty“, čiže krátkodobé, občasné vysielanie. Tento režim majú zariadenia pracujúce v režime "store & forward" - na príklad pokročilé diktafóny, ktoré registrujú údaje po zadanú dobu a následne ich v odosielajú v krátkych impulzoch vyskytujúcich sa s pravidelnou frekvenciou. Komplexné algoritmy analyzujúce detegované signály umožňujú identifikáciu typu prenosu. Dosah detekcie je do 50 m samozrejme v závislosti od sily signálu, stavebných atribútoch miestnosti a podmienkach šírenia signálov. U WiFi a bluetooth signálov závisí úspešnosť detekcie aj od množstva „legálnych“ zdrojov rádiového vysielania. Užívateľ má možnosť výberu pásiem, ktoré sa majú analyzovať, a vynechanie frekvenčných pásiem, ktoré nie sú za danej situácie predmetom záujmu.

Jednoduchá, intuitívna obsluha detektora odpočúvacie zariadenie JJN WAM-108T sa vykonáva pomocou veľkého, čitateľného, ​​farebného LCD displeja, ktorý umožňuje náhľad aktuálnych informácií a údajov uložených v pamäti. Sila signálu v každom z 8 pásiem je nezávisle predstavená 20segmentovým ukazovateľom, vďaka tomu je možné jednoduché a presné lokalizovanie zdroja signálu. Signál môže byť paralelne zobrazovaný v reálnom čase - funkcia "Livescan", ktorá umožňuje grafické predstavenie signálu a uľahčujúce jeho identifikáciu. To je obzvlášť užitočné pri vyhľadávaní zariadenia používajúce impulzový dátový prenos, ako sú na príklad GPS lokalizátora.

Detektor má zvuková aj vibračnú signalizáciu, ktorá sa samozrejme dá vypnúť. Ak je zapnutá, uľahčuje prácu operátora, ktorý sa môže sústrediť na iné činnosti a nie neustále analyzovať informácie prezentované na displeji. Detegované signály môžu byť tiež demodulované a odpočúvané cez vstavaný reproduktor alebo slúchadlá (sú súčasťou balenia), čo je užitočné pri identifikácii analógových „ploštíc“.

Interná pamäť umožňuje uloženie až 4000 záznamov detegovaných udalostí, ktoré môžu byť prehliadané v grafickej podobe alebo vo forme zoznamu. Ukladajú sa informácie o dátume a čase, dobe trvania, sile a type každého signálu nezávisle od jeho druhu. Informácie sú veľmi užitočné pri identifikácii impulzných prenosov a krátkodobých signálov. Analýza na príklad umožňuje overenie, či v aute nie je skrytý lokalizátor, ktorý vždy po určitej dobe odosiela informácie o polohe, alebo nahrávacie zariadenie odosielajúcej uložené dáta v podobe krátkodobých pravidelných prenosov. Po vložení USB kľúča sa údaje z internej pamäti skopírujú vo formáte XLS (Excel) a môžu sa analyzovať na počítači. Súčasťou balenia je aj USB kľúč, na ktorom sú inštalačné súbory aplikácie, umožňujúcej komfortné prehliadanie údajov z detektora vo forme grafov a tabuliek o prevádzke vo vybraných rádiových pásmach. 

Technické údaje: frekvenčný rozsah: 10Mhz - 14 GHz, dosah detekcie 50 m, pamäť na uloženie záznamu o 4000 udalostiach, displej farebný LCD TFT 3,5” Čas nabíjania 4 h, čas fungovania do 8 hodín, rozmery         186 × 195 × 34 mm, hmotnosť 600 g, Cena: 6 325 eur

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
WAM-108T detektor odposluchov tetektor kamier

2 komentáre

haraburda reakcia na: WAM-108T: Viacpásmový detektor skrytých zariadení využívajúcich rádiové prenosy

13.10.2020 13:10
Jedná sa o veľmi dôležité zariadenie. Každý člen domácnosti by mal mať vlastné.
Reagovať

RE: haraburda reakcia na: haraburda

13.10.2020 15:10
v bohatých rodinách pred rozvodovým konaním prečo nie :-) ale teraz trochu vážne. Vynútenie dodržiavania zákazu odposluchu je v komerčnej sfére dôležitejšie než by sa možno mohlo zdať.Stačí aby niektorý konkurenciou "motivovaný" zamestnanec, ktorý nemá prístup na jednania manažmentu o ponukách do výberových konaní do zasadačky niečo podstrčil. Na rozdiel od štátnych inštitúcií a špeciálnych služieb vo firme pri diskrétnych jednaniach nemôžu zapnúť rušičku rádiových pásiem vrátane GSM, takže východiskom je pasívne vyhľadávanie
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať