PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Wi-Fi Extender TP Link RE-360

0

V rozlahlejších bytoch či domoch musíte často riešiť problémy s dosahom signálu Wi-Fi. Na tieto účely slúži zariadenie označované ako extender alebo opakovač Wi-Fi.  Hlavná úloha zariadenia je práve predĺžiť dosah signálu Wi-Fi do miest, kam signál z vášho routera už nedosiahne. Samozrejme, Wi-Fi je digitálny komunikačný štandard, takže by nestačil iba jednoduchý zosilňovač. Wi-Fi extender TP Link RE-360 AC1200-WiFi je v podstate zariadenie 2 v 1. Jeho prvá úloha je predĺženie dosahu routera. Zariadenie je konštruované tak, že sa zasunie do bežnej 230 V zásuvky, ktorá slúži na jeho napájanie. Je však priebežná, takže do nej môžete zapojiť akékoľvek zariadenie. V tele je integrovaná výklopná anténa. Extender sa konfiguruje pomocou mobilnej aplikácie. Najprv si musíte v aplikácii zriadiť účet, potom vás sprievodca prevedie celým procesom konfigurácie.

SAMSUNG_092022 M Advertisement

Po zapnutí extendera počkáte, pokiaľ sa rozsvieti kontrolná LED, pripojíte sa k nemu cez jeho Wi-Fi a zadáte heslo do vašej siete. Potom sa uskutoční konfigurácia a vy ste vyzvaní na zadanie hesla, respektíve hesiel, cez ktoré sa budete pripájať k extenderu. Testovaný model pracuje v pásmach 2,4 aj 5 GHz, takže môžete rozšíriť dosah v oboch pásmach. Pre každé si navyše môžete nastaviť osobitné heslo. Extender sa umiestňuje do miesta, kde signál routera dosahuje úroveň aspoň 50 %, aby bola zabezpečená plná rýchlosť pripojenia. Na to treba myslieť, aby jeho použitie nebolo kontraproduktívne. Zariadenie opakuje signál z routera na rovnakom kanáli a rozširuje tak jeho pokrytie. K pripojeným zariadeniam sa však správa ako prístupový bod, takže zariadenie si vyberie, či bude pripojené k routeru alebo extenderu. Okrem tejto funkcie však extender môžete využiť aj ako prístupový bod (AP). To je veľmi užitočné v prípadoch, že máte po dome natiahnutý eternet a potrebujete napríklad pri párty pokryť pomocou Wi-Fi záhradnú besiedku. Stačí zapnúť do zásuvky a pripojiť eternetový kábel a hneď máte zriadenú sieť Wi-Fi. Ak extender vytiahnete zo zásuvky, všetky nastavenia zostanú uložené, takže nie je problém preniesť ho a zriadiť si Wi-Fi tam, kde potrebujete. Novým klientom nemusíte diktovať heslo, stačí stlačiť na extenderi tlačidlo WPS a zariadenie sa pripojí automaticky. Aplikácia umožňuje kompletnú konfiguráciu, ale aj kontrolu pripojenia a odporučí vám miesto, kde treba extender umiestniť. Je to jednoduché a rýchle. Zariadenie pracovalo spoľahlivo a počas testu som nemal žiadne výhrady k funkčnosti. Prenosové rýchlosti zodpovedajú štandardu 802.11ac, takže s rýchlosťou pripojenia určite nebudete mať problémy. Na tomto modeli sa nachádza niekoľko modrých stavových LED, ktoré v noci žiaria ako vianočný stromček. Výrobca na to našťastie myslel a môžete ich tlačidlom priamo vypnúť alebo nastaviť časovač ich vypnutia v aplikácii. Za to si zaslúži veľkú pochvalu.         

PLUSY, MÍNUSY:

+ Jednoduchá a rýchla konfigurácia, dostatočný výkon, možnosť vypnutia stavových LED
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Wi-Fi 802.11 ac, eternet 10/100/1000M, tlačidlá WPS, vypnutie LED, napájanie, reset, spotreba 6,5 W max., prenosové rýchlosti: 5 GHz: do 867 Mb/s, 2,4 GHz: do 300 Mp/s,  rozmery: 125 × 70 × 77 mm

Cena: 61 EUR

HODNOTENIE: 9/10

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať