XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021

Nový test zistí či máte covid len za pár minút skenovaním oka

6

Výskumníci vytvorili novú testovaciu metódu na covid, ktorej vykonanie trvá len tri minúty a má presnosť viac ako 95 %. Aplikácia s názvom Semic EyeScan využíva snímku oka urobenú pomocou smartfónu a identifikuje vírus podľa toho, že spozoruje symptomatický zápal, známy ako „ružové oko“. Mníchovská spoločnosť Semic RF vyvinula túto technológiu spolu s kolegami z USA a dúfa, že ju uvedie do konca budúceho mesiaca, ak ju regulačné orgány odobria. 

Spoločnosti sa podarilo izolovať COVID-19 z viac ako dvoch miliónov rôznych odtieňov ružovej. Aplikácia už bola testovaná na viac ako 70 000 jednotlivcoch a dokáže spracovať až milión skenov za sekundu. Stačí, ak testujúci odfotí obe oči, pošle snímku na vyhodnotenie a testovaná osoba potom môže mať výsledok hodnotenia uložený ako QR kód vo svojom smartfóne.

Kapacita aplikácie by sa mohla ešte rozšíriť, čo by potenciálne umožnilo testovať davy na hromadných podujatiach, ako sú koncerty či futbalové zápasy. Svetová zdravotnícka organizácia však tvrdí, že zápal spojiviek je jeden z menej častých príznakov COVID-19, takže je možné, že niektorí ľudia by mohli uniknúť cez sieť.

Semic EyeScan bude zisťovať aj krvný tlak a telesnú teplotu testovanej osoby. Podľa webovej stránky spoločnosti aplikácia dokáže odhaliť aj to, že niekto mal COVID-19 v minulosti, a je schopná rozpoznať všetky mutácie vírusu. Pomocou funkcie geografického sledovania sa dá takisto zistiť, na koho mohla infikovaná osoba vírus preniesť. Aplikácia s cenou 480 eur je určená pre komerčných používateľov, neskôr by mala byť sprístupnená aj pre súkromné ​​osoby.

Zdroj: metro.co.uk.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

6 komentárov

xexe reakcia na: Nový test zistí či máte covid len za pár minút skenovaním oka

15.4.2021 20:04
naco je nam tato ked pred mesiacmi ste tu propagovali apku ktora zarucene spolahlivo detekuje covid na zaklade kasla?
takze uz mame dva hluposti, jedna apka co vam povie ze mate cervene oci, druha co povie ze kaslete, naozaj prakticke :-)
Reagovať

RE: niekto z toho spraví jednu apku jedinú reakcia na: xexe

16.4.2021 16:04
bude z toho jediná appka: zakašleš a ukážeš červené oči a končíš na kovid oddelení :D
Reagovať

Tvorba databázy reakcia na: Nový test zistí či máte covid len za pár minút skenovaním oka

15.4.2021 11:04
Zasa niekto potrebuje skenovať očné rohovky pre svoje účely ovládania ľudí a Total Control, Digitálny koncentrák v plnom prúde
Reagovať

RE: Tvorba databázy, ktorá unikne na web reakcia na: Tvorba databázy

15.4.2021 18:04
Tú technológiu skenovania očných rohoviek vraj Američani nechceli dať svetu, bolo to u nich utajované a chránili si to.
Reagovať

Dôkaz reakcia na: Nový test zistí či máte covid len za pár minút skenovaním oka

15.4.2021 10:04
Tak dokáž že máš ty pravdu. Napísať vie hocikto hocičo, daj dôkazy a nie len hejtovat každý príspevok.
Reagovať

RE: Dôkaz reakcia na: Dôkaz

15.4.2021 11:04
Precitaj si vyrobcovu hlavnu stranku a zistis. Btw malo by ti byt hned jasne, ze je to nezmysel aj bez navstivenia vyrobcu.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať