Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Xiaomi Mi2: výkonný smartfón z Číny za bezkonkurenčnú cenu

0

Čínska spoločnosť Xiaomi, ktorá stojí za prvým telefónom s populárnou MIUI ROM, včera ráno v Pekingu predstavila dvojicu nových smartfónov s označeniami Mi2 (Mi-Two) a 1S. Xiaomi so svojím smartfón Mi-two dokonca predbehol konkurenciu v podobe veľkých výrobcov, ako HTC, Motorola alebo Sony, keď vo svojom novom modeli integroval najnovší procesor spoločnosti Qualcomm Snapdragon S4 Pro s výkonnou grafikou Adreno 320 (APQ8064). Štyri jadrá tohto procesora môžu v prípade potreby pracovať až na frekvencii 1,5 GHz. V spojení s veľkou operačnou pamäťou RAM s kapacitou 2 GB tak ide o jeden z najvýkonnejších smartfónov dostupných na trhu. Spoločnosť dokonca tvrdí, že jej smartfón Mi-two v testoch výkonu hravo porazí aj Samsung Galaxy SIII.

mi2.jpg

Xiaomi Mi2 je ďalej vybavený 16 GB vnútornou pamäťou, rozšíriteľnou pomocou micro SD, 4,3-palcovým displejom IPS od Sharpu s rozlíšením 1280 × 720 bodov, 8 Mpix fotoaparátom a prednou 2 Mpix kamerou. V telefóne sa nachádza aj port USB kompatibilný s HDMI (MHL) a nechýba ani podpora rýchlych dátových prenosov technológiou HSPA+. Svojou prítomnosťou poteší aj batéria s kapacitou 2000 mAh, ktorá môže byť nahradená batériou s kapacitou až 3000 mAh. Ako operačný systém je, samozrejme, použitá MIUI ROM s Androidom 4.1 Jelly Bean. Nakoniec prezradíme to najlepšie, a to cenu zariadenia. Mi-two sa bude v Číne predávať za neuveriteľných 314 amerických dolárov, čo je po prepočte len 264 eur! Skvelý pomer cena/výkon, ktorý necháva v hanbe aj tých najväčších svetových výrobcov mobilných telefónov.

1S.jpg

Iné zariadenie, ktorým sa čínska spoločnosť pochválila, je Xiaomi 1S. Tento smartfón strednej triedy je poháňaný 1,7 GHz dvojjadrovým procesorom Snapdragon S4, má 1 GB RAM a do výbavy dostal aj 4 GB vnútornej pamäte, 8 Mpix fotoaparát, 2 Mpix prednú kameru a 4-palcový displej. Na trh bude uvedený 23. augusta a bude sa predávať za 235 USD, čo v našej mene predstavuje približne 200 EUR.

Zdroj: MojAndroid.sk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať