SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

Xiaomi uvádza novinky v rade Xiaomi 13T

2

Spoločnosť Xiaomi prestavila svoj najnovší rad smartfónov Xiaomi 13T.  Novinky  ponúkajú vysoký výkon, dlhú výdrž batérie a vynikajúci AMOLED displej spoločne s kvalitnými fotoaparátmi. Xiaomi 13T Pro aj Xiaomi 13T ponúkajú trojitú zostavu fotoaparátov s objektívmi Summicron, ktoré boli navrhnuté spoločne s firmou Leica, vrátane 50MPx širokouhlého fotoaparátu s ekvivalentnou ohniskovou vzdialenosťou 24 mm a asférickým 7P objektívom navrhnutým na zachytenie väčšieho množstva svetla pre fotografovanie s vysokým dynamickým rozsahom.

Nechýba 50MPx teleobjektív s ekvivalentnou ohniskovou vzdialenosťou 50 mm. Ultraširokouhlý 12MPx fotoaparát s 15 mm ohniskovou vzdialenosťou je ideálny na zhotovovanie panoramatických záberov a zachytávanie úžasných krajiniek. Vďaka objektívom Leica majú fotoaparáty Xiaomi 13T Pro aj Xiaomi 13T širší farebný rozsah až na úrovni farebného gamutu v rozsahu 100% DCI-P3.

Séria Xiaomi 13T prináša dva originálne fotografické štýly Leica: Leica Authentic Look a Leica Vibrant Look, ktoré poskytujú pôsobivé možnosti zobrazenia s prirodzenou reprodukciou farieb, silným kontrastom a definíciou tieňov. Šesť filtrov Leica podčiarkuje ikonické zobrazenia tejto legendárnej značky, vrátane najnovších Leica Sepia a Leica Blue adaptovaných z LeicaM-Typ240 Film Mode. K tvorivým možnostiam pridávajú Xiaomi 13T Pro a Xiaomi 13T štyri nové vodoznaky Leica, ktoré poskytujú väčší výber kompozície fotografií a veľkosti snímok.

Séria Xiaomi 13T tiež ponúka funkciu Vlastné fotografické štýly v rámci režimu Pro, ktorá sa prvýkrát uplatnila na Xiaomi 13 Ultra a umožňuje používateľom nastaviť tonalitu a textúru v prednastavenom režime pre jednoduchšie fotografovanie. Preferované prednastavenia možno tiež uložiť pre výrazne osobné fotografické štýly. Vďaka technológii Xiaomi ProFocus umožňuje séria Xiaomi 13T fotografom zachytiť akcie s vysokými detailmi, od fotografií rýchlo sa pohybujúcich objektov ako sú psy a vtáky, až po snímky ľudí a miest.

Fotoaparát  Xiaomi 13T Pro ponúka naviac filmovanie 10-bitového záznamu videa v režime LOG so vzorkovaním 4:2:0 v kodeku H.265, ktorý vám rozšírenú kontrolu nad farbami a detailmi. Predinštalovaná tabuľka Rec.709 LUT dodá vašim videám nádych profesionálneho kúzla a vykreslí ich s bezkonkurenčnou presnosťou farieb a vizuálnou hĺbkou. Naviac si môžete do zariadenia importovať ďalšie LUT tabuľky a vdýchnuť tak svojmu videu svojský štýl. Okrem máte možnosť natáčania videa v rozlíšení 8K24p. Širokouhlý fotoaparát s rozlíšením 50 Mpx podporuje OIS aj EIS, vďaka čomu zostanú vaše videá stabilné aj uprostred pohybu.

Zadné kamery Xiaomi 13T podporujú nahrávanie 4K videa pri všetkých ohniskových vzdialenostiach spolu s rýchlou a efektívnou úpravou. Vstup do režimu Pro funkcie Editor videa v aplikácii Xiaomi Gallery umožňuje jednoduchú úpravu titulkov a dodatočných zvukových stôp ako samostatných stôp, čo je ideálne na vytváranie krátkych videí pre sociálne siete alebo osobný vlog.

Xiaomi 13T Pro a Xiaomi 13T prinášajú novú úroveň ostrosti a živých farieb, vďaka 6,67“ displeju CrystalRes, ktorý podporuje až 144 Hz obnovovaciu frekvenciu a rozlíšenie 1,5K (2712 x 1220). Séria Xiaomi 13T využíva displej s vysokým jasom 1200 nitov, so špičkovým jasom v HDR režime až 2600 nitov. Okrem toho ponúka 100 % pokrytie DCI-P3, čo poskytuje kompatibilitu s HDR10+. Pri sledovaní videí môžu používatelia využiť zvuk s podporou Dolby Atoms so zabudovanými duálnymi reproduktormi.

Používatelia oboch modelov majú nárok na 100 GB cloudové úložisko Google One na 6 mesiacov na skúšku a 3 mesiace služby YouTube Premium s prístupom k aplikáciám YouTube a YouTube Music bez reklám.

Zariadenia disponujú rozsiahlymi vylepšeniami energetickej účinnosti a dlhou výdržou batérie, vďaka čomu si používatelia môžu vychutnať rýchlejší a efektívnejší zážitok zo smartfónu.

Xiaomi 13T Pro poháňa čipová súprava MediaTek Dimensity 9200+ s rýchlym osemjadrovým procesorom, ktorý pracuje na frekvencii až 3,35 GHz. Má zabudovaný grafický procesor Arm Immortalis-G715, ktorý zlepšuje spracovanie obrazu, takže herné zážitky sú plynulé a bez obáv o výdrž batérie. Xiaomi 13T je vybavený procesorom MediaTek Dimensity 8200-Ultra, skonštruovaným pre vynikajúcu energetickú účinnosť s využitím najnovšieho 4nm procesu TSMC, ktorý umožňuje zlepšiť výkon CPU aj GPU. Odvádzanie tepla v telefónoch Xiaomi radu 13T je vylepšené pomocou 5000 mm odparovacej doštičky z nehrdzavejúcej ocele, ktorá zabezpečuje dostatočné chladenie  počas používania mobilu na prácu aj zábavu.

Xiaomi 13T Pro podporuje technológiu Xiaomi 120W HyperCharge, ktorá umožňuje 100 % nabitie len za 19 minút. Obe zariadenia majú možnosť rýchleho nabíjania, pričom Xiaomi 13T Pro dosiahne 36 % a Xiaomi 13T 21 % nabitie len za 5 minút. Vďaka technológiám ISP (Internal Shortage Precaution), SOA (Safety Operating Area), DTPT (Dynamic Turbo Power Technology), vyvinutým v rámci série Xiaomi 13T, je zaistené bezpečné používanie veľkej 5000mAh LiPol batérie.

Novinky sú k dispozícii v troch farebných prevedeniach: Alpine Blue, Meadow Green a Black. Zadný panel modelu Alpine Blue je pokrytý prémiovou vegánskou kožou Xiaomi BioComfort s mäkkou a jemnou textúrou, ktorá je mimoriadne pohodlná na držanie a manipuláciu. Naproti tomu modely Meadow Green a Black majú lesklý sklenený zadný panel, ktorý dodáva elegantný nádych luxusu. Oba smartfóny sú odolné a ich stupeň krytia IP68 znamená, že sú odolné voči vode a prachu.

Cena a dostupnosť

Xiaomi 13T Pro sa na slovenskom trhu začne predávať od 26.9 vo všetkých farebných variantoch a vo verzii s 12/512 GB za cenu 899 EUR.

Xiaomi 13T sa na slovenskom trhu začne predávať od 26.9 vo všetkých farebných variantoch a vo verzii s 8/256 GB za cenu 599 EUR.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

2 komentáre

cash price for cialis reakcia na: Xiaomi uvádza novinky v rade Xiaomi 13T

13.6.2024 10:06
<a href="http://cialis.lat/discover-the-best-prices-for-cialis">cialis 5 mg best price usa</a> The most important mechanism for COPD induced malnutrition is the mismatching between protein biosynthesis and breakdown 14 16
Reagovať

propecia cvs cost reakcia na: Xiaomi uvádza novinky v rade Xiaomi 13T

28.2.2024 17:02
<a href="http://finasterid.cfd">finasteride 1 mg prices</a> Patients who are breast feeding should request for additional information from the radiologists regarding this issue
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať