SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Inteligentný ďalekohľad s funkciami rozšírenej reality

1

Spoločnosť UNISTELLAR, inovatívny výrobca cenovo dostupných ďalekohľadov pre neprofesionálnych pozorovateľov oblohy, sa chystá prostredníctvom kampane na Kickstarteri uviesť na trh svoj inteligentný ďalekohľad ENVISION. Cieľom spoločnosti je spojiť vysokokvalitnú optiku s funkciami rozšírenej reality (AR) a poskytnúť používateľom personalizovaný a detailný zážitok.

Táto technológia, ktorá sa považuje za významný pokrok, zlepšuje pozorovanie hviezd aj pozemské pozorovanie. Predchádzajúca kampaň na eVscope spoločnosti UNISTELLAR na Kickstarteri vyzbierala viac ako 2,2 milióna dolárov a získala aj podporu spoločnosti Nikon. Ďalekohľad ENVISION sa pripája k smartfónu prostredníctvom sprievodnej aplikácie a ponúka prístup k rozsiahlej databáze máp a kontextových informácií.

Inteligentný ďalekohľad Envision má niekoľko kľúčových funkcií. Patrí medzi ne režim inteligentného prieskumu, ktorý vytvára 3D mapu prekrývajúcu reálne scény a poskytuje používateľom informácie o orientačných bodoch, vodných zdrojoch, chodníkoch a zaujímavých miestach počas dňa aj noci.

Režim navigácie navrhuje body záujmu na nočnej oblohe a poskytuje vizuálne podnety na navigáciu počas dňa. Režim zdieľaného uzamknutia cieľa umožňuje používateľom uzamknúť cieľ a zdieľať ho s ostatnými používateľmi na synchronizované sledovanie. Nakoniec je k dispozícii klasický optický režim pre tých, ktorí uprednostňujú tradičný ďalekohľad bez rozšírenej reality.

Zdroj: digitalcameraworld.comventurebeat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Imbecil kLacko a kHubinsky trepu klamstva reakcia na: Inteligentný ďalekohľad s funkciami rozšírenej reality

24.5.2024 08:05
Imbecil kLacko a kHubinsky trepu klamstva
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať