Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Zariadenie TEG premení telo na zdroj energie

1

Nový malý modul by mohol zmeniť elektrinu z vášho tela na batériu, čo znamená, že kardiostimulátory, pumpy na dodávanie liekov a ďalšie implantovateľné lekárske prístroje môžu využívať nový zdroj obnoviteľnej energie – vás. Nositeľné zariadenie, ktoré sa nazýva termoelektrický generátor (TEG), priamo premieňa teplo vášho tela na elektrickú energiu.

Vedci z University of Colorado Boulder testovali svoj TEG vo forme prstenca, no malý generátor by mohol mať teoreticky veľkosť hodiniek alebo puzdra, a to v závislosti od toho, koľko energie chcete vygenerovať. Ako to funguje? Najskôr si nasadíte nositeľné zariadenie tak, aby prichádzalo do styku s pokožkou. Ohybné tvarovateľné obvody vnútri zariadenia potom premieňajú vaše telesné teplo na elektrinu.

Špeciálny materiál vložený do gadgetu sa prekonfiguruje, aby sa pri pohybe nezlomil. Zatiaľ čo časť zariadenia, ktorá sa dotýka vašej pokožky, premieňa vaše teplo na energiu, „studená strana“, ktorá smeruje od vašej pokožky, “nasáva” slnečnú energiu.

Termoelektrické generátory používajú rozdiel v teplote, napríklad medzi teplotou vášho tela a okolitým vzduchom, na premenu tejto energie na elektrinu. Na nastolenie rovnováhy sa teplo automaticky rozptýli na chladnejšie miesta a TEG môže tieto energizované častice zachytávať pri prechode cez mikrotenkú bariéru.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

armáda už má oveľa vyspelejší generátor elektriny v tele reakcia na: Zariadenie TEG premení telo na zdroj energie

28.2.2021 18:02
armáda už má nano generátor elektriny v tele, oni ti dokážu do tela dať nanity nanotechnológie a ty normálne cítiš ako sa ti tie častice pohybujú po tele alebo dráždia tkanivá, alebo môžu posielať zvuk z nanitu a ty ho počuješ ako šepot, chvalapánu už to mnohým pokusným králikom odinštalovávajú, asi máme lepšiu vládu, ktorá nerobí z ľudí otrokov, lebo za predošlej vlády smeru mnohí nemohli zaspať a cítili na temene brnenie, takisto cítili visnúci pocit v nohaviciach, tieto technológie sú nebezpečné
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať