HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Zaujímavé riešenie, ako urobiť makro a širokouhlú fotografiu aj na mobile

0

Mobi-Lens je ďalší z radu projektov, ktoré sa snažia osloviť používateľov prostredníctvom stránky Kickstarter. Ide o univerzálne hardvérové príslušenstvo – zariadenie podporuje širokú škálu inteligentných telefónov, tabletov a dokonca aj notebooky. Dizajn je pomerne jednoduchý. Mobi-Lens je v princípe štipec so šošovkou. Vďaka tomu sa príslušenstvo jednoducho prispôsobí rôznym rozmerom mobilných zariadení. 

MobiLens_128.JPG

Šošovka má dve hlavné funkcie – umožňuje fotiť špeciálne širokouhlé fotografie, pretože ohnisková vzdialenosť je podstatne kratšia ako ohnisková vzdialenosť normálneho objektívu. Dokáže takisto fotiť detailné fotografie malých objektov. Ako zariadenie funguje v praxi, to vám predstaví priložené video.


Okrem širokouhlej/makro šošovky je k dispozícii aj druhý produkt – šošovka s tzv. efektom rybieho oka (Fisheye). V tomto prípade je obraz ešte viac roztiahnutý do šírky, čo spôsobuje jeho ešte väčšie pokrivenie a sférický až panoramatický efekt.

Mobi-Lens si môžu záujemcovia predobjednať zo stránky Kickstarter. Momentálna cena najlacnejšieho farebného variantu je 30 USD pre širokouhlú/makro šošovku a 35 USD pre šošovku Fisheye.

Zdroj: kickstarter.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať