Zeiss zabudoval Adobe Lightroom do svojho full frame fotoaparátu ZX1

Technológie
0

V poslednom čase bolo prezentovaných množstvo výborných fotoaparátov, no medzi najzaujímavejšie kúsky patrí model firmy Zeiss – full frame fotoaparát s pevným objektívom a s integrovaným softvérom Adobe Lightroom.

Nemôžete na ňom síce vymeniť pripojený objektív (35 mm f /2,0), ale zato získate 37,4 Mpx full frame snímač v relatívne (ale nie úplne) malom tele.

ZX1 obsahuje 512 GB zabudovaného úložného priestoru, takže ani nepotrebujete kartu SD (nie je jasné, či ju vôbec možno do fotoaparátu vložiť). Ovládacích prvkov je minimum – na hornej strane nájdete ovládanie ISO a rýchlosti uzávierky a na objektíve manuálny clonový krúžok. Na zadnej strane je len jedno fyzické tlačidlo.

Ostatné nastavenia sa robia na 4,3-palcovom dotykovom displeji. A tam budete môcť aj upravovať svoje fotografie pomocou programu Lightroom. Fotoaparát podporuje pripojenia cez Wi-Fi, Bluetooth a USB-C. Zeiss v podstate v zadnej časti fotoaparátu vytvoril prispôsobenú verziu androidového tabletu, ktorá je schopná spustiť mobilnú aplikáciu Lightroom.

Spoločnosť Zeiss je všeobecne známa svojimi vynikajúcimi objektívmi, ale zatiaľ nevyrábala digitálne fotoaparáty. Tlačová správa však naznačuje, že model ZX1 nebude jediný. Hoci Zeiss ho označuje ako „koncept fotoaparátu“, uvádza, že do predaja by sa mal dostať začiatkom roka 2019. Cena zatiaľ nebola oznámená, ale pravdepodobne nebude lacný, porovnateľné fotoaparáty stoja okolo 3000 dolárov a viac.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
kamera foto video kvalita Bluetooth Wi-Fi Digital objektív Adobe

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať