ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021

Zmeniť podnik na inteligentný je ľahšie, ako si myslíte

0

Procesne a technologicky zmodernizovať firmu a prispôsobiť ju novým požiadavkám je na prvý pohľad zložitá operácia. Môže to tak byť, no nemusí. Spoločnosť SAP ju totiž prostredníctvom ponuky RISE with SAP zmenila na sled postupných krokov, ktorých rozsah a tempo si určuje priamo zákazník na základe vlastných preferencií. Ich výsledkom je hladký prechod zo súčasného stavu až k inteligentnému podniku. Vďaka novému licenčnému modelu je navyše tento spôsob výhodný aj pre menšie slovenské spoločnosti či organizácie.

„Nejde len o jednoduchý presun do cloudu, ale o celkové usporiadanie procesov. Je to transformácia ako služba, ktorá obsahuje všetko v jednom: od infraštruktúry či ponuky cloudu cez predplatné aplikácií až po potrebné nástroje a služby,“ hovorí Martin Ferenec, generálny riaditeľ SAP Slovensko. Jej súčasťou je aj vstupná digitálna analýza, ktorá posúdi, ktoré procesy sú už na zmeny pripravené. Práve to je výhoda RISE with SAP – nezameriava sa len na technologický aspekt, ale pozerá sa na biznis ako na celok.

Tri kroky k inteligentnému podniku

Obchodná transformácia ako služba pozostáva z troch krokov. Prvý z nich je spomenutá analýza a prebudovanie obchodných procesov tak, aby zodpovedali overeným riešeniam.

Druhý krok je technická migrácia, ktorá presunom do digitálneho jadra vytvorí štandardné, modulárne a flexibilné prostredie, pripravené rýchlo reagovať na nové požiadavky.

Posledná súčasť je využitie cloudu ako nástroja, ktorý umožňuje rýchle inovácie pri znížení celkových nákladov na vlastníctvo. Infraštruktúru si zákazník môže určiť podľa vlastného výberu.

Výhodné pre slovenské podniky

Súčasťou ponuky je i prístup k obchodnej sieti SAP či tisíce aplikácií, ktoré možno bezproblémovo integrovať. Výhodný je jeden jednoduchý licenčný model – spoločnosti získajú všetky súčasti inteligentného podniku v jednom balíku, s jednou licenciou a jedným partnerom.

Ponuka RISE with SAP je vhodná pre rôzne odvetvia, či už ide o štátny sektor, energetiku a rozvodné siete, výrobu, alebo logistiku. Rovnako prekážkou nie je ani veľkosť podniku. „V tom navyše majú slovenskí zákazníci výhodu, keďže u nás pôsobia v celosvetovom rozsahu skôr menšie podniky, pre ktoré bude bohato stačiť základný balíček. Môžu tak za menšiu investíciu získať naozaj veľkú hodnotu,“ uzatvára Martin Ferenec. 

 

 

SAP

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať