SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Zotac ukázal nový „počítač v batohu“. Umožní pohybovať sa vo VR bez obmedzenia a „navždy“

0

Zotac začiatkom roka predstavil počítač na virtuálnu realitu, ktorý možno nosiť na chrbte. Teraz sa pochválil jeho aktualizovanou verziou. VR Go Backpack je nositeľný (wearable) počítač vybavený grafikou GeForce GTX 1070 a dvojbatériovým systémom umožňujúcim hot-swap. Má hmotnosť asi 4,5 kg a disponuje dvoma 9000 mAh batériami. Keď sa jedna vybije, možno ju vybrať a vymeniť bez reštartu počítača, pretože tá druhá ho zatiaľ udrží v chode.

Počítač poháňa procesor Intel Core i5-6400T podporovaný 8 GB pamäťou RAM, na ukladanie dát je tu SSD typu M.2 s kapacitou 120 GB, ako aj 1 TB pevný disk. Pokiaľ ide o konektivitu, je tu až 6 portov USB 3.0, 3 porty HDMI a dva porty DisplayPort 1.3 (s podporou až 4 displejov), nechýbajú technológie Wi-Fi 802.11ac, bluetooth 4.0 ani gigabitový eternet.

Zotac bol jedna z prvých spoločností, ktoré ponúkli batohový počítač, ale nie je v tomto priestore sám, podobné PC majú v ponuke aj HP, MSI či Dell. Na prvý pohľad ide možno o bláznivú myšlienku, ale poskytuje riešenie na jeden z moderných problémov – ako pripojiť k počítaču Oculus Rift, HTC Vive alebo iný headset a pohybovať sa vo VR bez zakopnutia o drôty.  V tomto prípade totiž nie sú na podlahe nijaké drôty, lebo počítač nosíte na chrbte.

Cenu ani termín uvedenia počítača VR Go Backpack Zotac zatiaľ neoznámil.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Zotac pocitac VR

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať