SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

mBank posilňuje lokálne vedenie – novým riaditeľom na Slovensku sa stal Robert Chrištof

Tlačové správy
0

Najväčšia digitálna banka na Slovensku mení vedenie. Na pozíciu generálneho riaditeľa a vedúceho organizačnej zložky nastupuje dlhoročný obchodný riaditeľ, Robert Chrištof.

Robert Chrištof pôsobil v mBank osem rokov na pozícii obchodného riaditeľa pre slovenský a český trh. V predchádzajúcich rokoch bol v mBank zodpovedný aj za distribučnú sieť a call centrum a bol zástupcom generálneho riaditeľa českej pobočky. Do mBank prišiel zo Citibank, kde mal na starosti investičné bankovníctvo a predtým sa v Komerčnej banke venoval korporátnym klientom.

Medzi jeho hlavné úlohy na Slovensku bude patriť ďalšie rozšírenie klientskej bázy, rozvoj distribučného modelu a podpora rastu slovenskej pobočky cez inovatívne produkty ako sú napríklad mobilné platby.

„Robert prichádza do Bratislavy zúročiť dlhoročné skúsenosti zo slovenského a českého bankového trhu, a verím, že etablovanú banku s viac ako 270 000 klientmi dokáže posunúť ďalej. V rámci našej stratégie do roku 2020 chceme ešte viac dať do popredia klienta a pomáhať mu pri každodenných rozhodnutiach nielen v súvislosti s financiami,“ povedal Cezary Kocik, viceprezident skupiny mBank zodpovedný za retailové bankovníctvo.

„Som rád, že na Slovensko prichádzam v prelomovom období technologických startupov, mobilných platieb a nových obchodných modelov. Ako digitálna banka sme na tieto výzvy dobre pripravení. V tomto roku s našimi klientmi oslavujeme 10. výročie pôsobenia na slovenskom trhu a chceme sa im poďakovať aj prostredníctvom nových produktov ako sú napríklad online investičné fondy alebo jednoduchšia konsolidácia pôžičiek,“ uviedol Robert Chrištof, nový generálny riaditeľ mBank na Slovensku.

Przemyslaw Klobut, ktorý na Slovensku pôsobil posledných 5 rokov, sa vrátil do materskej skupiny mBank v Poľsku.

mBank

Všetky autorove články
mBank

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať