SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement

vivo predstavuje novú generáciu skladacieho smartfónu vivo X Fold+

Tlačové správy
0

Oproti predchodcovi novinka prichádza s vylepšeným 4nm čipsetom, rýchlejším nabíjaním a ešte inteligentnejším kamerovým systémom ZEISS.

SAMSUNG 09 Advertisement

Spoločnosť vivo oficiálne uviedla nový prírastok do série skladacích smartfónov X Fold, model X Fold+. Podľa vzoru svojho predchodcu tento model uvedený exkluzívne pre čínsky trh, naďalej využíva letecký hliník a po novom obsahuje mobilnú platformu Qualcomm Snapdragon 8+, vlastný bezpečnostný čip, ako aj vylepšenú batériu a fotoaparát. Okrem klasických farebných prevedení – modrej a šedej – prichádza nový X Fold+ vo výraznej červenej farbe.

Vylepšené rýchle nabíjanie

Vychádzajúc z predchádzajúcej generácie, X Fold+ teraz prináša mobilnú platformu Qualcomm Snapdragon 8+ v kombinácii s vlastným mobilným bezpečnostným čipom vivo. Čipset využíva 4-nanometrový proces so zlepšeným výkonom a nižšou spotrebou energie. Pokiaľ ide o výdrž batérie, vivo zvýšilo kapacitu batérie X Fold+ na 4730 mAh bez nárastu veľkosti a hmotnosti zariadenia, čím podľa laboratórnych testov zlepšuje celkovú výdrž batérie o viac ako 20 %. 

Okrem väčšej batérie sa teraz X Fold+ nabíja rýchlejšie aj v porovnaní so svojim predchodcom, a to vďaka 80 W káblovému a 50 W bezdrôtovému nabíjaniu vivo FlashCharge, ktoré nájdeme aj v súčasnej európskej vlajkovej lodi, vivo X80 Pro. Vďaka tomu môžu užívatelia káblovo nabiť smartfón z 1 na 70 % kapacity batérie už za 18 minút, a doplna len za 35 minút. Bezdrôtová technológia vivo FlashCharge umožňuje nabíjanie z 0 na 100 už za menej ako hodinu – len 53 minút.

Okrem toho sa X Fold+ štandardne dodáva s exkluzívnou duálnou USB-C nabíjačkou vyrobenou z nitridu gália, ktorá umožňuje nabíjanie viacerých zariadení pre pohodlné používanie v rôznych scenároch.

120Hz obrazovka zvnútra aj zvonku

Smartfón X Fold+ vylepšuje zážitok zo skladacej obrazovky na oboch svojich displejoch – vonkajším aj vnútorným, ktoré navyše podporujú obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Vnútorná
8-palcová obrazovka s rozlíšením 2160 x 1916 dostáva túto inováciu, ktorá umožňuje konzistentný vizuálny zážitok pri prepínaní medzi vnútornou a vonkajšou obrazovkou, ako aj plynulejšiu odozvu obrazu pri prepínaní medzi obrazovkami aplikácií, hraním hier alebo zobrazovaním videí s vysokou snímkovou frekvenciou.

Za zmienku stojí aj fakt, že vivo X Fold+ je vybavený 3D ultrazvukovými snímačmi odtlačkov prstov na vnútornej aj vonkajšej obrazovke, s vyššou rýchlosťou odomykania, vyššou bezpečnosťou a použiteľnosťou bez ohľadu na podmienky prostredia.

Napokon, veľký vnútorný displej ponúka vylepšené zobrazenie rozdelenej obrazovky, ktorá zaručí lepšiu efektivitu pri práci s viacerými aplikáciami. To znamená, že spotrebitelia môžu otvárať až dve okná v popredí, a zároveň štyri aplikácie súčasne s dvoma oknami na rozdelenej obrazovke a až 12 oknami na pozadí. 

Vivo X Fold+ navyše podporuje takzvaný „Speaker Mode“, kde spodná časť obrazovky bude zobrazovať poznámky a horná časť bude zobrazovať prezentáciu v PowerPointe, takže spotrebitelia môžu bezdrôtovo zrkadliť obsah prezentácie na väčšej obrazovke.

Dokonalý vizuálny zážitok v spolupráci so ZEISS

Smartfón vivo X Fold+ prináša vylepšené fotografické senzory ako výsledok spolupráce so špičkou v oblasti zobrazovacích technológií – spoločnosťou ZEISS. Tá zahŕňa optimalizáciu optiky, najmä pokiaľ ide o vylepšenú veľkosť objektívov vybavených charakteristickou vrstvou ZEISS T*, ktorá znižuje odlesky a zlepšuje prechod viditeľného svetla.  Vďaka tomu sú snímky a videá v zlepšenej kvalite a presnosti reprodukcie farieb pre dokonalý vizuálny zážitok. Optika teraz zahŕňa nastavenie štvoritého fotoaparátu s plnou ohniskovou vzdialenosťou, pridávajúc periskopickú kameru s 5x optickým a 60x digitálnym zoomom, s optickou stabilizáciou obrazu.

Model X Fold+ podporuje zobrazovanie na vnútornom aj vonkajšom displeji, takže spotrebitelia môžu zachytávať selfie pomocou hlavného fotoaparátu, ktorý ponúka lepšie rozlíšenie, citlivosť na svetlo a zorné pole, vďaka čomu budú vaše selfie fotografie ešte atraktívnejšie.

Vyvážený dizajn a nové farebné prevedenie

Smartfón vivo X Fold+ nadväzuje na dizajnové prvky svojich predchodcov a prináša atraktívny a moderný dizajn. Okrem klasického modrého a sivého farebného prevedenia prichádza X Fold+ v novej farbe – výraznom odtieni klasickej červenej. Značka vivo počas prezentácie zdôraznila, že toto zariadenie je uvedené výhradne na čínskom trhu.

O vivo

vivo je technologická spoločnosť, ktorá vytvára produkty založené na skvelom dizajne a ktorej základom sú smart zariadenia a inteligentné služby. Cieľom spoločnosti je prepájať ľudí po celom svete s digitálnym svetom. Prostredníctvom jedinečnej kreativity poskytuje vivo svojim používateľom stále pohodlnejší mobilný a digitálny život. V nadväznosti na základné hodnoty spoločnosti, medzi ktoré patrí tzv. Benfen*, orientácia na dizajn a používateľov, realizovala spoločnosť vivo stratégiu udržateľného rozvoja s víziou stať sa spoločnosťou svetovej úrovne.

Spoločnosť vivo združuje a rozvíja najlepšie miestne talenty, aby dosiahla vynikajúce výsledky, a podporuje ju sieť výskumných a vývojových stredísk v Šen-čene, Dongguane, Nanjingu, Pekingu, Hangzhou, Šanghaji a Xi'ane, ktoré sa zameriavajú na vývoj najmodernejších spotrebiteľských technológií, vrátane 5G, umelej inteligencie, priemyselného dizajnu, zobrazovacieho systému a ďalších perspektívnych technológií. vivo tiež vytvorilo inteligentnú výrobnú sieť (vrátane tých, ktoré autorizovala spoločnosť vivo) s ročnou výrobnou kapacitou takmer 200 miliónov smartfónov. K dnešnému dňu má spoločnosť vivo rozvetvenú predajnú sieť vo viac ako 60 krajinách a regiónoch a obľúbilo si ju viac ako 400 miliónov užívateľov po celom svete.

*„Benfen“ je čínsky termín označujúci prístup k práci. Znamená robiť správne veci správnym spôsobom. Popisuje poslanie spoločnosti vivo, ktorej víziou je budovať technológie slúžiace na dobré účely.

 

Aktuálne novinky zo sveta vivo nájdete tu.

Autorizované zastúpenie spoločnosti vivo na Slovensku prevádzkuje spoločnosť ZHI SHENG INTERNATIONAL CZECH, s. r. o. oficiálny obchodný a distribučný zástupca spoločnosti vivo Mobile Communication Co.

 

 

Zobrazit Galériu

vivo

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať