SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

AI Dream Machine: Generovanie realistického videa bezplatne pre každého

Výskum a vývoj
0

Sanfranciský startup Luma AI predstavil svoj najnovší systém umelej inteligencie Dream Machine, ktorý dokáže generovať vysokokvalitné videá z textových opisov. Používatelia môžu zadať opisný podnet a technológia vygeneruje realistický päťsekundový videoklip, ktorý zodpovedá danej scéne. Prví beta testeri chválili systém pre jeho schopnosť presne vykresliť zadané objekty, postavy, akcie a prostredia.

 

Dream Machine predstavuje významný míľnik v sprístupnení generovania videí na báze umelej inteligencie, pretože je bezplatne k dispozícii všetkým používateľom na webovej lokalite Luma AI, zatiaľ čo konkurenčné systémy, ako je napr. OpenAI Sora, síce predviedli pôsobivé schopnosti, no zostávajú prístupné len pre vybranú skupinu partnerov. Spoločnosť Luma AI plánuje uvoľniť rozhrania API a zásuvné moduly pre populárny kreatívny softvér v nádeji, že okolo svojej platformy vybuduje komunitu tvorcov a vývojárov.

Oblasť generatívnej umelej inteligencie zažíva rýchly rozvoj, pričom rôzne startupy a technologické giganty sa predháňajú vo vytváraní pokročilejších nástrojov na syntézu realistických obrázkov, zvuku a videa z textových vstupov. Stále však pretrvávajú výzvy, pokiaľ ide o zlepšenie kvality a konzistentnosti týchto systémov. Luma AI verí v otvorený ekosystém tvorcov a vývojárov namiesto koncentrácie schopností u niekoľkých lídrov v odvetví.

Keďže sa generatívna umelá inteligencia stáva dostupnejšou, stále sa zvažujú etické a právne dôsledky jej používania, najmä v súvislosti s vytváraním deepfakes a porušovaním práv duševného vlastníctva. Napriek týmto výzvam je spustenie Dream Machine dôkazom významného pokroku dosiahnutého v oblasti vytvárania videí na báze umelej inteligencie s potenciálom odomknúť nové formy kreativity a vyjadrovania.

Zdroj: venturebeat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať