ACER_JUN23 ACER_JUN23 ACER_JUN23

AOC AG275QXL – herný monitor nielen pre fanúšikov League of Legends

0

Už prvý pohľad na tento monitor prezradí, že dizajn je zameraný na konkrétnu, veľmi populárnu hru – Lague of Legends. Pre skalných fanúšikov je to jednoznačná voľba, ostatní sa zrejme trochu zamyslia, či im takto konkrétne dizajnovaný monitor bude vyhovovať.

Monitor má matné čierne šasi so zlatými ozdobnými prvkami a RGB podsvietením jednak na zadnej strane a taktiež v kruhovom podstavci. Zadnú stenu totiž návštevník pri príchode do hráčovho „brlohu“ uvidí ako prvú. Panel monitora sa dá naklopiť v rozsahu uhlov 3 ° dopredu a 21° dozadu a  výškovo nastaviť v rozsahu 13 cm. Kruhový stojan je pevný a stabilný.

Na ovládanie slúži malý žltý mini joystick, avšak oveľa komfortnejšie je ovládanie a hlavne prepínanie herných režimov pomocou ovládača QuickSwitch v tvare malého puku, ktorý sa pripája káblom cez mini-USB port. Aj ovládač je samozrejme vo farbách League of Legends. Musím pochváliť inovované OSD menu, ktoré je graficky pútavé a prehľadné. K dispozícii sú herné módy FPS, Racing a RTS, vrátane troch módov, ktoré si používateľ môže nakonfigurovať sám. Monitor môžete nastavovať a ovládať aj pomocou aplikácie G-Menu.

Farebné podsvietenie stojana môžete nastavovať a ovládať pomocou aplikácie AOC G-Menu. Samozrejme som neodolal a zahral si okrem svojich obľúbených hier aj League o Legends, aj keď som ju predtým nikdy nehral. Príjemne ma prekvapilo, že farby v podstavci korešpondovali s akciami v hre. Prenos napájania a signálov z monitora do podstavca je realizovaný pomocou štyroch pozlátených kontaktov. Samozrejme monitor môžete upevniť aj pomocou VESA držiaku, avšak prídete o zaujímavé farebné svetelné efekty v podstavci.

Všetky konektory sú umiestnené zospodu v zosilnenej časti zadnej steny.

V ľavej časti je konektor na pripojenie sieťovej šnúry, USB hub a dva audio konektory. Jeden z  USB portov má vnútornú lištu žltú, tento port podporuje rýchle nabíjanie pripojených zariadení. V pravej časti sú dva konektory HDMI, dva konektory Displey Port, audio konektor a úplne vpravo micro USB na pripojenie ovládača QuickSwitch. Monitor má vstavané aj stereo reproduktory s výkonom 2 x 5 W, ktoré hrajú celkom obstojne, avšak priaznivci kvalitného zvuku použijú buď slúchadlá, alebo externé reproduktory.

AOC Agon AG275QXL má 27-palcový IPS panel s rozlíšením QHD, čiže 2560 x 1440 pixelov, obnovovacou frekvenciou 170 Hz a dobou odozvy 1 ms. Výrobca deklaruje jas podsvietenia 400 cd/m2 a kontrast 1000:1 ako väčšina IPS panelov. Certifikácia HDR 400 zlepšuje dynamiku obrazu. Rozlíšenie QHD je pre uhlopriečku 27 palcov optimálna voľba a na rozdiel od 4K nezaťažuje až tak veľmi grafickú kartu. Kolorimetrickou sondou som nameral 98% pokrytie farebného priestoru sRGB a parameter deltaE 0,68, čo v praxi znamená, že monitor je dobre skalibrovaný z výroby. Jas podsvietenia sa pohyboval od 410 nitov v strede po 380 nitov pri okrajoch obrazovky. Monitor  je kompatibilný s technológiami AMD FreeSync aj NVIDIA G-Sync, takže plynulý obraz majú zaručený používatelia obidvoch značiek grafických kariet.  

Verdikt: Monitor síce je dizajnom a farebnými svetelnými efektami šitý na mieru League of Legends, avšak technickými parametrami poteší všetkých hráčov

Technické parametre: Obrazovka:  IPS 27" (68,6 cm);  rozlíšenie: QHD 2560 x 1440 px  (16:9), obnovovacia frekvencia 170 Hz; odozva:  1 ms;  Jas: 400 cd/m2, AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-Sync+ ; Kontrast natívny: 1 000 : 1, Pozorovací uhol: 178°/178°; počet farieb: 1,07 miliardy; konektory:  2x HDMI 2.0, 1 x DisplayPort 1.4,  4 x USB,  3,5mm jack,  Reproduktory: 2 x 5 W;  Rozmery:  613 x 4244 x 249 mm; Hmotnosť: 7,84  kg; Cena 540 eur

+ presné farby, podpora FreeSync a G-Sync

- dizajn pre konkrétnu hru

Hodnotenie: 8

 

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
AOC AG275QXL League of Legends herný monitor

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať