PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

IFA 2022: LG uvádza najväčší OLED TV na trhu s uhlopriečkou 97“, nové 8K TV a veľa ďalších noviniek

0

LG je dlhodobo lídrom na trhu prémiových televízorov rozsiahlym radom veľkoplošných televízorov využívajúcich najnovšie zobrazovacie technológie. Na veľtrhu IFA 2022 v Berlíne sme si mohli pozrieť najväčší OLED televízor na svete LG OLED evo Gallery Edition (model 97G2). Jeho predvedenie bolo o to zaujímavejšie že nejde iba o nejaký prototyp, ale o reálny model ktorý bude čoskoro uvedený do predaja na svetovom trhu.  

LG OLED evo Gallery Edition 97G2 využíva technológiu OLED evo, procesor α (Alpha) 9 Gen5 AI a pokročilé algoritmy obrazu, aby poskytoval realistický obraz a skutočne pohlcujúci, filmový zážitok. Model radu G2 s uhlopriečkou 97 palcov taktiež využíva LG Gallery Design, ktorý celkom prilieha na stenu a ponúka celistvý, integrovaný vzhľad, ktorý okamžite pozdvihne úroveň aj toho najluxusnejšieho domáceho kina. LG svoj celkom nový model 97G2 predstavuje ako súčasť rozšíreného radu prémiových televízorov, ktorý zahŕňa stále väčší počet mimoriadne veľkých obrazoviek, určených pre nezabudnuteľné zážitky z domáceho sledovania obsahu. S príchodom dosiaľ najväčšej uhlopriečky obrazovky sa teraz rad OLED televízorov spoločnosti LG pre rok 2022 môže pochváliť rozsiahlou možnosťou variantov veľkostí, od 42“ najmenšieho variantu až po obrí 97“. Spoločnosť tiež prezentovala rozmanitosť svojich najmodernejších zobrazovacích technológií s modelmi z radov OLED, Micro LED a QNED TV. 

V expozícii LG však už tradične pútali pozornosť aj ďalšie lahôdky. Na vrchole ponuky 8K televízorov stojí 88“ LG SIGNATURE OLED 8K (model 88Z2) a 86“ QNED televízor (model 86QNED99). Oba ultra-veľké modely kombinujú impozantné rozmery, vynikajúcu ostrosť rozlíšenia 8K (7 680 × 4 320 bodov) a najnovšie zobrazovacie technológie spoločnosti LG, vďaka ktorým si obsah akéhokoľvek žánru dokonale vychutnáte. Vďaka viac než 33 Mpx OLED pixelov predstavuje model 88Z2 úžasnú úroveň detailov, spolu s hlbokou, temnou čiernou, nekonečným kontrastom a realistickými farbami, ktoré zostávajú verné aj zo širokého pozorovacieho uhla. Model 86QNED99 s rozlíšením 8K je vybavený technológiami Quantum Dot NanoCell a Precision Dimming od LG, ktoré poskytujú ostrý a živý obraz na pôsobivej 86“ obrazovke.

Technológia LG OLED, ktorá je už deväť rokov po sebe nespochybniteľným lídrom na svetovom trhu prémiových televízorov sa stala voľbou miliónov spotrebiteľov po celom svete. OLED televízory využívajú samosvietiace pixely, ktoré možno individuálne zapínať a vypínať, aby mohli reprodukovať dokonalú čiernu, neuveriteľne prirodzené farby s nekonečným kontrastom. Technológia OLED, ktorá nepoužíva dodatočné zadné podsvietenie, umožňuje vytvárať doposiaľ nevídané formáty, ako sú ohybné, rolovacie dokonca priehľadné televízory .

Podľa nedávneho prieskumu trhu budú OLED televízory tento rok predstavovať 55 % európskeho trhu prémiových televízorov a do roku 2023 až 66 %. Prieskum taktiež predpovedá, že v roku 2022 dosiahnu celosvetové dodávky televízorov s uhlopriečkou nad 70“ približne 14,9 miliónov kusov a v budúcom roku sa zvýšia na takmer 17,1 miliónov kusov. Vďaka rozširujúcemu sa portfóliu OLED televízorov s veľkou uhlopriečkou má spoločnosť LG dobré predpoklady k tomu, aby aj naďalej dominovala v segmente prémiových televízorov v Európe aj vo svete.

V expozícii sme si mohli pozrieť tiež obrovskú 136“ 4K Micro LED obrazovku (s rozlíšením 3 840 × 2 160 bodov) od LG. Tento modulárny systém predstavuje dnes špičku v zobrazovacích technológiách a umožňuje vytvárať nadštandardne veľké uhlopriečky obrazu so špičkovou kvalitou zobrazenia.

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať