SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

AOC GH200 / Herné slúchadlá za pár drobných

0

AOC je značka známa predovšetkým v oblasti monitorov. Teraz však prichádza so svojimi prvými modelmi herných slúchadiel, respektíve náhlavných súprav, označenými GH200 a GH300. Ja som mal na test nižší a lacnejší z modelov GH200. Ten ponúka káblové pripojenie a stereofónny zvuk. Keby to nestačilo, môžete siahnuť po vyššom modeli GH300 s priestorovým zvukom 7.1 a bezdrôtovým pripojením.

Slúchadlá AOC GH200 sú orientované predovšetkým na hráčov, ktorým postačí stereofónny zvuk a pripojenie káblom, samozrejme, za nižšiu cenu. Ide o jednoduché slúchadlá, ktoré napriek cenovke potešia slušnou ergonómiou a kvalitným vyhotovením. Matný čierny povrch nájdete ako ústredný prvok dizajnu od koženej pásky v hornej časti až po objemné náušníky, ktoré sú na rozdiel od oválneho tvaru väčšiny konkurencie takmer kruhové. Veľkosť je volená s rezervou, no ak máte väčšie uši, ako je bežné, môže sa stať, že ich budete nosiť čiastočne na ušiach. Asi je lepšie vyskúšať si to, ak je taká možnosť. Náhlavná súprava má jednoduché pripojenie s 3,5 mm konektorom, v balení je však aj redukcia na pripojenie do separátnych konektorov na mikrofón a na slúchadlá. Pokiaľ ide o úroveň komfortu, tu slúchadlá príjemne prekvapili. Ani po dlhšom používaní netlačia a je zvolený dostatočne silný prítlak na to, aby neskĺzavali z hlavy. Slúchadlá sú aj pomerne ľahké, majú iba 326,5 g a kábel je dostatočne dlhý na to, aby neprekážal, ale nie príliš, aby sa neplietol pod stoličkou.

Slúchadlá sa rozhodne nehrajú na niečo, čím nie sú. Ak hľadáte náhlavnú súpravu s bohatou výbavou a možnosťami, budete tu na zlej adrese. No ak potrebujete rýchlo riešiť problém so slúchadlami k hrám a v prasiatku nie je veľa peňazí, určite budú dobrou voľbou. Zaujmú kvalitným spracovaním, ako aj materiálmi príjemnými na dotyk. Držiaky mušlí sú z nehrdzavejúceho plechu a koženkové obloženie náušníkov s pamäťovou penou je veľmi jemné a príjemné na dotyk. Zvonka sú mušle chránené kovovou sieťkou. V prívodnom kábli pripojenom k ľavej mušli je integrované ovládanie s ovládačom hlasitosti a zapínaním mikrofónu. Model GH200 navyše hrá prekvapivo dobre. Poradí si s hlbokými basmi aj zvonivými výškami. Zvuk je dobre lokalizovaný, jasný a dostatočne silný. Nezaznamenal som žiadne skreslenie ani pri maximálnom nastavení hlasitosti. Veľké mušle navyše účinne tlmia zvuky zvonka, takže vás dokonale vtiahnu do deja. Mikrofón je odnímateľne nainštalovaný v ľavej mušli na flexibilnom držiaku, ktorý umožňuje ľubovoľné nastavenie. 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Zvuk, ergonómia, spracovanie
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• AOC GH200: skreslenie < 5 % THD, membrána PU + PEEK kompozit, priemer meniča 50 mm, citlivosť 100 dB pri 1 mW, maximálny príkon 50 mW, impedancia 32 ohmov, frekvenčný rozsah 20 – 20 000 Hz, typ magnetu neodýmový, akustický systém uzavretý, hmotnosť 0,3265 kg, mikrofón: všesmerový, citlivosť -38 ±3 dB (0 dB =1 V/PA), impedancia 2.2K (max.), frekvenčný rozsah 100 Hz – 10 kHz

HODNOTENIE: 9/10


                                         

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať