NICEBOY_102021 NICEBOY_102021 NICEBOY_102021

Acer predstavil notebook umožňujúci 3D zobrazovanie bez použitia okuliarov

1

Acer na globálnej online tlačovej konferencii predstavil niekoľko zaujímavých noviniek a rozšíril portfólio antimikrobiálnych produktov na širokú škálu kategórií, vrátane notebookov, displejov, príslušenstva a dokonca aj oblečenia. V praxi to znamená, že povrchy, ktorých sa používatelia najviac dotýkajú, napríklad klávesnice, touchpady, či plochy okolo nich majú povrchovú úpravu  s iónmi striebra. Ióny striebra sú vysoko reaktívne častice, ktoré pri kontakte výrazne znižujú rýchlosť množenia mikroorganizmov. Podľa testovacích protokolov JIS Z 2801 a ISO 22196 sa dosahuje 99% mieru redukcie množstva baktérií. Dotykové displeje ultrabookov tabletov sú u týchto produktov chránené antibakteriálnym odolným sklom Corning Gorilla Glass.

Notebook ConceptD 7 SpatialLabs Edition, ktorý si určite zaslúži prívlastok mobilná pracovná stanica ponúka dizajnérom a vývojárom stereoskopické 3D prostredie bez okuliarov. Výkonný hardvér a technológia Acer SpatialLabs umožňujú vykresľovanie stereoskopického obrazu v reálnom čase. Jednoducho povedané, nový ConceptD 7 je ideálny notebook pre 3D modelovanie a tiež vynikajúci notebook pre vývojárov.

K vykresľovanie 3D modelov v reálnom čase je potrebné skutočne výkonný hardvér, preto  ConceptD 7 SpatialLabs Edition je v maximálnej konfigurácii vybavený procesorom Intel Core  i7 11. generácie,  grafickým procesorom NVIDIA GeForce RTX 3080 Laptop,ž 64 GB pamäte DDR4 SDRAM a  2 TB úložiskom NVMe PCIe SSD. Tento hardvér dopĺňa UHD 4K displej s PANTONE certifikáciou ktorý sa môže pochváliť širokou škálou farebných technológií, ktoré pokrývajú 100% farebného gamutu Adobe RGB a dosahujú presnosti farieb Delta E <2, čo zaisťuje, že to, čo tvorcovia na obrazovke stereoskopického 3D notebooku vidia bude zodpovedať realite.

Určite vás zaujíma, ako funguje 3D zobrazovanie bez okuliarov. Nad displejom je umiestnená sada stereokamier, ktoré sledujú polohu očí a pohyby očí i hlavy používateľa, aby bolo možné zobraziť obraz vo stereoskopickom 3D. Toto je dosiahnuté premietaním dvoch mierne odlišných obrazov cez optickú šošovku, ktorá je prilepená k panelu displeja, pričom každý sa láme do iného oka. Technológia okamžitého vykresľovanie umožňuje, aby tento proces prebiehal v reálnom čase - pokiaľ užívateľ otočí hlavou, stereoskopický 3D obraz sa prispôsobí, ako by sa používateľ pozeral okolo seba. Počítač je naviac vybavený technológiami umelej inteligencie, ktoré vykonávajú úlohy, ako je generovanie stereoskopického obrazu, a umožňujú užívateľom premeniť štandardný 2D obsah na stereoskopický 3D obsah.

Aplikácia SpatialLabs umožňuje návrhárom v reálnom čase vidieť, ako ich projekty ožívajú. Podpora všetkých hlavných formátov 3D súborov umožňuje tvorcom previesť ich 3D modely do stereoskopického 3D jednoduchým importom do prehliadača modelov SpatialLabs, kde môžu tiež upraviť osvetlenie, textúry aj HDRI pozadia a nájsť optimálne nastavenie prezentácie. Okrem toho sú v súčasnej dobe k dispozícii doplnky SpatialLabs Model Viewer pre osem rôznych 3D softvérov, ako sú Autodesk Fusion 360, Rhinoceros a ZBrush. Tieto doplnky umožňujú modely vytvorené v týchto aplikáciách exportovať do SpatialLabs Model Viewer jedným kliknutím a prezrieť si ich vo stereoskopickom 3D.

Notebook možno tiež používať spolu s externým 2D monitorom, takže je možné vytvárať alebo upravovať obsah na 2D monitore a následne zobraziť všetky vykonané zmeny v reálnom čase vo stereoskopickom 3D na SpatialLabs zariadení.

To urýchľuje proces odhaľovanie problémov s návrhom a výrazne zlepšuje pracovné postupy: návrhári produktov môžu pomocou prehliadača modelov SpatialLabs získať predstavu o tom, ako bude navrhovaný predmet vyzerať ešte predtým, než investujú čas a prostriedky potrebné na jeho tlač alebo výrobu nástrojov. Manažéri a členovia tímu môžu tiež poskytovať jasnejšie spätnú väzbu v každej fáze projektu a zákazníci si môžu návrh vizualizovať, aby sa uistili, že zodpovedá ich očakávaniam.

Vlastné riešenie SpatialLabs Go spoločnosti Acer bolo navyše doplnené o technológiu AI, ktorá umožňuje generovať stereoskopický 3D obsah z väčšiny 2D obsahu, ako sú fotografie, videá, jednoduché hry, a dokonca aj videokonferencie.

V máji 2021 spustila spoločnosť Acer vývojársky program SpatialLabs pre Unreal Engine, 3D nástroj na prácu v reálnom čase, ktorý dáva tvorcom slobodu pri realizácii ich vízií a umožňuje vývojárom a tímom spolupracovať a vylepšovať rýchlejšie ako kedykoľvek predtým, a to bez kompromisov v kvalite alebo škálovateľnosti . Spoločne s uvedením notebooku ConceptD 7 SpatialLabs Edition spoločnosť Acer spustila webové stránky SpatialLabs Developer Site, kde môžu vývojári získať prístup ku všetkým nástrojom vrátane zásuvného modulu Unreal Engine a tiež k podpore Ultraleap Hand Tracking. Pomocou hardvéru a softvéru Ultraleap môžu používatelia zadávať príkazy gestami rúk, nie myšou alebo ovládačom. To umožňuje oveľa intuitívnejšie ovládanie a znižuje potrebu užívateľov dotýkať sa samotného zariadenia, čo je obzvlášť užitočné pre veľmi frekventovane využívané displeja napríklad v múzeu alebo výstavnej sieni.

V rámci programu spolupracujú vývojári so spoločnosťou Acer na rade inovatívnych obsahov, aplikácií a projektov - všetky sú vytvorené pomocou notebooku ConceptD 7 SpatialLabs Edition. Napríklad:

  • Konfigurátor vozidiel umožňuje predajcom ukázať zákazníkom rôzne modely a možnosti, aj keď podobne nakonfigurovaný vozidlo nie je na parkovisku k dispozícii.
  • Návrhári interiérov môžu s klientmi zdieľať prechádzky svojim dizajnom, aby mali lepšiu predstavu o priestore a mierke jednotlivých položiek v tomto priestore.
  • Technológia snímania pohybu umožňuje vytvárať videá s objemovou hĺbkou, takže si užívatelia môžu vychutnať 360 stupňové filmové zážitky odkiaľkoľvek na svete.
  • Geopriestorové pozorovanie Zeme kombinuje dáta s vysokým rozlíšením zo satelitov, leteckých plošín a batymetrických senzorov a následne ich spája do skutočných 3D krajín.

ConceptD 7 SpatialLabs Edition (CN715-73G) bude v oblasti EMEA k dispozícii v decembri za cenu od 3 599 €.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Acer ConceptD SpatialLabs

1 komentár

Tri tisíc šesť sto evri? A čo ste sa vy s koňom zrazili? Za acer, hej? To teda nedáme, nekvalita. reakcia na: Acer predstavil notebook umožňujúci 3D zobrazovanie bez použitia okuliarov

16.10.2021 17:10
Tri tisíc šesť sto evri? A čo ste sa vy s koňom zrazili? Za acer, hej? To teda nedáme, nekvalita acer za to nestojí.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať