SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Aj koleso sa dá ešte vylepšiť. Enduo Evolve sľubuje 99,3 % efektivitu

1

Spoločnosť New Motion Labs predstavila na veľtrhu Eurobike 2021 novú patentovanú technológiu systému ozubeného kolesa a bicyklovej reťaze s názvom Enduo Evolve, ktorá umožňuje bežným valčekovým reťaziam prenášať výkon na oboch stranách zuba (Dual Engagement). Ozubené koleso má polovičnú hustotu zubov a reťaz je uspôsobená tak, aby prenášala energiu pri otáčaní bez ďalšieho pohybu jednotlivých častí článku reťaze.

Výrazne sa tak znižuje trenie a zlepšuje účinnosť a životnosť e-bajkov. Nákladné elektrické bicykle tak zvládnu o 30 % vyššie zaťaženie pri maximálnom napnutí, majú o 30 % dlhšiu životnosť a na jedno nabitie môžu prejsť väčšiu vzdialenosť. New Motion Labs sľubuje 99,3 % efektivitu prenosu pohybu a nižšiu hmotnosť vďaka odlišným materiálom.

New Motion Labs v súčasnosti spolupracuje s významným výrobcom a dodávateľom e-bajkov na pilotnom projekte, v rámci ktorého sa bude pohon testovať s použitím šiestich prémiových nákladných e-bicyklov – troch vybavených technológiou Enduo Evolve a troch identických bicykloch vybavených konvenčnými technológiami pohonu.

Zdroj: cyclingindustry.news.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Scam reakcia na: Aj koleso sa dá ešte vylepšiť. Enduo Evolve sľubuje 99,3 % efektivitu

7.10.2021 02:10
Firma je z Lodyna, mesto najvacsich zdrojov podvodov. Pravdepodobne ziaden celkovy prinos nema to koleso.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať