ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Amazon má nový dron, ktorý dokáže lietať aj v daždi

Technológie
0

Spoločnosť Amazon ponúkla pohľad na svoj najnovší doručovací dron Prime Air, o ktorom hovorí, že bude ľahší, tichší a schopný prevádzky aj v daždi. Od prvého predstavenia myšlienky dodávok pomocou dronov v roku 2013 firma vytvorila viac ako dve desiatky prototypov a vykonala testy v USA, Veľkej Británii a Kanade. 

Začiatkom tohto roka predstavila dron s názvom MK27-2, ktorý sa vyznačoval unikátnym šesťhranným drakom lietadla a tvrdilo sa o ňom, že ponúka väčšiu stabilitu vo vzduchu. Tento dron sa bude používať v nadchádzajúcich testoch v Kalifornii a Texase, ktoré by sa mali začať koncom tohto roka. Spoločnosť však už odhalila aj nástupcu MK27-2, ktorý sa nazýva MK30.

Toto bezpilotné lietadlo bude ľahšie a menšie, ale ponúkne zvýšený dolet, zlepšené bezpečnostné prvky a zaujímavá je aj schopnosť lietať v miernom daždi. Predchádzajúce drony spoločnosti neboli navrhnuté ako vodotesné, ale najnovší bude mať určitú úroveň odolnosti proti vode.

O MK27-2, ktorý bol odhalený začiatkom roka, sa tvrdilo, že má špeciálne navrhnuté vrtule, ktoré udržujú vysokofrekvenčné zvukové vlny na minime. Amazon uvádza, že jeho inžinieri dizajn vrtúľ ešte viac zdokonalili, aby znížili hlukovú charakteristiku MK30 o ďalších 25 %. MK30 bude uvedený do prevádzky v roku 2024.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať