Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Amazon pripravuje konkurenciu pre AirPods – vlastné slúchadlá vybavené aj Alexou

1

Amazon sa snaží nasadiť digitálnu asistentku Alexu aj v bezdrôtových slúchadlách podobných modelu Apple AirPods. Podľa oboznámených zdrojov by mali prísť na trh už v druhej polovici tohto roka.  Slúchadlá budú vyzerať a fungovať podobne ako AirPods, ale ich tvorcovia sa snažia o lepšiu kvalitu zvuku. Takisto by mali sedieť v uchu bez uchytenia okolo ucha. Amazon chce, aby jeho slúchadlá umožnili používateľom objednať tovar hlasom, ale zabezpečia aj prístup k hudbe, počasiu a ďalším informáciám. 

Slúchadlá Amazonu nebudú mať vstavané mobilné pripojenie a budú vyžadovať spárovanie s telefónom. Dodávať sa budú v puzdre, ktoré poslúži aj na nabíjanie. O pripojenie sa postará štandardný kábel USB.  Asistentka by sa mala aktivovať klasickým povelom „Alexa“, ale mala by reagovať aj na gestá, ktorými by sa dali prijať a ukončiť hovory alebo preskakovať pesničky.

O cene zatiaľ nie sú informácie, ale možno predpokladať, že bude nižšia ako v prípade slúchadiel AirPods, ktoré stoja 159 až 199 dolárov. Amazon sprístupnil Alexu aj ďalším tvorcom slúchadiel, ako je napr. Bose. Alexa je však málo podporovaná v smartfónoch, zatiaľ čo digitálni asistenti Applu a Googlu majú obrovské používateľské základne, pretože technológia je zabudovaná do stoviek miliónov iPhonov, iPadov, smart hodiniek a mobilných zariadení s Androidom.

Zdroj: bloomberg.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Amazon sluchadla audio zvuk smartfon hudba Apple Android

1 komentár

och reakcia na: Amazon pripravuje konkurenciu pre AirPods – vlastné slúchadlá vybavené aj Alexou

10.4.2019 09:04
na jednej strane som sa potešil, na druhej....prečo musia všade trepať tú alexu, siri a podobné kraviny ? nepoznám jediného človeka, čo to aktívne používa, jediného !
zbytočne predražené kvôli mikrofónu, ktorý nikdy nepoužijem.....škoda
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať