SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Amazon vás už čoskoro bude môcť počas spánku sledovať radarom

Bezpečnosť
2

Federálna komisia pre komunikáciu (FCC) udelila spoločnosti Amazon povolenie začať využívať nový „radarový senzor“ v pásme 57 – 64 GHz.  Podľa oficiálnych dokumentov plánuje Amazon svoju senzorovú technológiu používať iba vtedy, keď je pripojená k zdroju energie, a to na „zachytenie pohybu v trojrozmernom priestore s cieľom umožniť funkciu bezkontaktného sledovania spánku“.

Používanie radaru pri sledovaní spánku by mohlo zlepšiť hygienu spánku, čo by zase malo priniesť významné zdravotné výhody. Radarové senzory umožnia spotrebiteľom rozpoznať problémy so spánkom. Amazon však zatiaľ neuviedol veľa podrobností o tejto technológii, iba odhalil, že senzor nebude spojený s mobilným zariadením.

SWAN_TITULKA_0722

Mohol by teda spolupracovať s náramkom Halo alebo nadchádzajúcim, zatiaľ neohláseným produktom. Podľa toho, čo je známe, by analýza spánku na diaľku mala fungovať takmer rovnako ako senzor Soli Radar od spoločnosti Google, ktorý je už k dispozícii na zariadeniach Nest Hub. V súčasnosti nie sú k dispozícii žiadne informácie o tom, kedy sa radarový senzor spoločnosti Amazon dostane na trh.

Zdroj: inputmag.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

.......................... reakcia na: Amazon vás už čoskoro bude môcť počas spánku sledovať radarom

16.7.2021 20:07
a zmysel a ucel toho?
Reagovať

RE: zmysel a účel toho sú predsa prachy reakcia na: ..........................

18.7.2021 15:07
zmysel a účel toho sú predsa prachy
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať